BIGAZ_V-Forum_2023
CTR_2023

Gdzie szybko sprzedać maszyny rolnicze? Czy skup maszyn rolniczych jest rozwiązaniem?

28 listopada 2022
Gdzie szybko sprzedać maszyny rolnicze? Czy skup maszyn rolniczych jest rozwiązaniem?

Jeśli jesteśmy zainteresowani szybką sprzedażą naszej maszyny rolniczej warto rozważyć ofertę skupu maszyn rolniczych. Jest to najlepsza opcja na sprzedaż za najlepszą kwotę przy minimum formalności. Taki skup maszyn zwykle czynny jest codziennie również w niedziele. Możemy więc zadzwonić w dowolnym monecie i sfinalizować skup maszyn nawet w tym samym dniu. Dzięki temu nie trzeba szukać klienta samemu często tracąc czas, bo naszym kupcem jest skup maszyn rolniczych. Co ważne taki skup odkupi maszyny rolnicze w dowolnym stanie, nawet jeśli są niekompletne lub uszkodzone.

Który skup maszyn rolniczych jest odpowiedni?

Skup maszyn rolniczych kupuje maszyny poniżej ceny jaka panuje na rynku by następnie odsprzedać je i zarobić. Takie rozwiązanie polecane jest osobą które chcą poinąć proces długotrwałych przygotowań do sprzedaży. Skorzystanie z usług takich firm zdejmuje z nas konieczność negocjowania z klientami co niejednokrotnie bywa ciężkie i uciążliwe.
Szukając zaufanej firmy która prowadzi skup maszyn rolniczych natrafimy na kilka ofert. By sprawdzić jakie kwoty oferują poszczególne firmy zostały wysłane kilka zgłoszeń z testową ofertą maszyny.

Najszybciej odpowiedziała firma skup-maszynrolniczych.pl

Jak się później okazało właśnie ten skup maszyn rolniczych przedstawił najlepszą ofertę. Telefon odebrał miły młody konsultant, po krótkiej rozmowie poprosił o przesłanie zdjęć poglądowych oraz orientacyjnej miejscowości celem określenia odległości od głównej siedziby firmy. Po krótkim czasie firma zadzwoniła celem omówienia oferty jaką proponowała na maszyny rolnicze.

Jakie są kolejne etapy skupu maszyn rolniczych?

Gdy już zdecydujesz się zaakceptować ofertę kolejnym etapem jest umówienie się na odbiór maszyny. To po stornie firmy prowadzącej skup maszyn rolniczych pozostają wszelkie czynności z tym związane. Firma dostosuje się do ciebie i twojej dostępności.
Normą jest odbiór na własny koszt oraz pomoc przy finalizowaniu wszelkich transakcji. Firmy takie prowadzą również skup ciągników rolniczych i innych maszyn z niejasną sytuacją prawną. Jest to więc również wygodne rozwiązanie jeśli chcemy pozbyć się problemu z głowy.

Wycena maszyn rolniczych

Pierwszą wstępną wycenę jaką wykonuje skup maszyn rolniczych otrzymujemy przeważnie przez telefon. Już w tedy wiemy jakiej orientacyjnie kwoty możemy się spodziewać za nasze maszyny rolnicze. Skup maszyn i ciągników rolniczych wyśle do ciebie wyspecjalizowaną osobę która już na miejscu zweryfikuje dokładnie stan techniczny. Więc ty jako klient nie trzeba martwić się dojazdem czy jakimikolwiek przygotowaniami. Jeśli posiadasz jakieś dokumenty do sprzedawanej maszyny możesz je przygotować.
W wypadku gdy interesuje cię skup ciągników rolniczych koniecznie będzie przygotowanie dowodu rejestracyjnego, karty pojazdu ( jeśli była wydana ). Firma prowadząca skup ciągników rolniczych kieruje się przy wycenie stanem technicznym, rokiem produkcji oraz ewentualnymi awariami. Ale nie mamy się czego obawiać możemy być pewni że skupią od nas ciągniki rolnicze oraz każdą inną maszynę rolniczą w każdym stanie. Ważne jest że wycena jaka zostanie nam przedstawiona online
Pamiętaj że wycena wykonana przez skup maszyn rolniczych jest zupełnie darmowa. Po jej otrzymaniu nie wiąże cię żaden obowiązek

Umowa kupna-sprzedaży na maszyny rolnicze

Firma kupująca ciągnik rolniczy lub inne maszyny rolnicze przygotowuje dokument który potwierdzi transakcję. Umowa musi być zgodna z prawem oraz profesjonalnie i odpoiwedniop przygotowana. Koniecznie trzeba zamieścić w niej znaleźć zapis, mówiący o tym że kupujący pokrywa wszelkie koszty związane z późniejszymi działaniami ( na przykład podatek od czynności cywilno prawnych)

Wypłata należności

Pieniądze dostaniemy do ręki niezwłocznie po podpisaniu umowy. Za zakupione maszyny rolnicze skup płaci gotówką albo przelewem na konto. W zależności od preferencji klienta.

Transport ciągników i maszyn rolniczych

Po odebraniu pieniędzy, należy przekazać podmiotowi prowadzącemu skup maszyn rolniczych wszelkie dokumenty lub kluczyki jeżeli jest to ciągnik rolniczy. Firma odbierze maszyny rolnicze własnym samochodem z dowolnego miejsca w Polsce.

Co zrobić po sprzedaży maszyny lub ciągnika?

Po dokonaniu sprzedaży tracimy wszystkie prawa do sprzętu. Musimy jednakże zgłosić sprzedaż jeżeli tyczy się ona ciągnika rolniczego wydziale komunikacji. Koniecznością jest również oraz wysłanie tej umowy do firmy zajmującej się ubezpieczeniami. Czasem skup ciągników pomaga w załatwieniu tego aspektu.

Jakie sprzęty można uznać za nadające się na skup ciągników i maszyn rolniczych?

Wiadomo, że ciągniki przyczepy rolnicze i inny sprzęt będzie posiadał ślady użytkowania. Mogą też być w uszkodzone mechanicznie lub wizualnie. Jednak jeżeli potrzebujemy szybko sprzedać nasz sprzęt rolniczy na skup maszyn rolniczych, to mamy pewność że nie trzeba się tym martwić.

Jakie ciągniki rolnicze i inne maszyny sprzedamy w skupie?

Każdy skup maszyn rolniczych odkupi używane sprzęty w każdym stanie technicznym. Mogą być sprzęty będące naprawdę w złym stanie. Jednakże z pewnością sprzedamy ciągniki i inne sprzęty w świetnym stanie lub całkiem nowe. Dzięki skupowi maszyn rolniczych jesteśmy w stanie zaoszczędzić wiele czasu.

Podsumowanie

Jeśli więc jesteś rolnikiem który jest bardzo zajęty a jednocześnie potrzebujesz pozbyć się swojego starego sprzętu rolniczego, kontakt ze skupem maszyn i ciągników jest najlepszym rozwiązaniem. To gwarancja szybkiej i bezproblemowej transakcji.


POWIĄZANE

Już 17 i 18 stycznia 2024 roku w Kielcach odbędzie się 14. edycja Targów TSW, na...

Kończąc studia rolnicze, możesz dostać pracę w wielu zawodach. Dzięki dyplomowi ...

Nasz czytelnik, Pan Grzegorz Jedamski, rolnik/emeryt, już w poprzedniej IX kaden...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę