Gigant z branży rolniczej wkracza w e-sport: Ruszyła walka o tytuł mistrzowski

12 sierpnia 2019
Gigant z branży rolniczej wkracza w e-sport: Ruszyła walka o tytuł mistrzowski

Na tę wiadomość długo czekali zarówno fani marki John Deere, jak i serii gry Farming Simulator. Czołowy producent maszyn rolniczych ma już własną drużynę i w rozpoczynającym się właśnie sezonie zapowiada walkę o czołowe lokaty.

 

Pierwszym krokiem postawionym przez markę John Deere w wirtualnym świecie był ubiegłoroczny debiut w kultowej grze Farming Simulator. Obecnie w grze można wcielić się w operatora ciągników następujących serii: 6R, 6M, 7R, 8R oraz 8RT. Co więcej, sterować można również kombajnami, m. in. T560i. Obecność czołowej marki producenta maszyn rolniczych w grze okazała się hitem. Za sprawą milionów aktywnych graczy na całym świecie oraz szybko rosnącej rzeszy fanów, gra Farming Simulator zyskuje ogromną popularność wśród amatorów sportów elektronicznych. Co więcej, gracze w trakcie wirtualnej rozgrywki, chętnie decydowali się na maszyny John Deere, zatem naturalnym kolejnym krokiem było powołanie drużyny e-sport.

Przyczyny naszego dołączenia do branży e-sport są oczywiste: przede wszystkim jest to atrakcyjność niezwykle szczegółowego symulatora rolnictwa zarówno w branży rolniczej jak i poza nią. Towarzyszy temu bardzo wysoka akceptacja maszyn John Deere w Farming Simulator, jak również coraz silniejsze przenikanie się świata realnego z wirtualnym – mówi Ralf Lenge, Manager ds. Public Relations w John Deere.

 

Walka o prestiż i wysoką nagrodę

W ostatnich tygodniach John Deere powołał własną drużynę, która w ostatni weekend lipca podczas FarmConu w Niemczech zainaugurowała rywalizację w Lidze Farming Simulator powstałej z inicjatywy Giants Software, twórcy gry. Nowoutworzony zespół John Deere stanowi siedmiu graczy z terenu Niemiec, którzy wspólnie trenują, jak podczas specjalnego obozu przygotowawczego w Erlangen.

Podczas kolejnych 14 turniejów rozgrywanych na terenie całej Europy na przestrzeni jesieni i wiosny drużyny powalczą o tytuł „Farming Simulator Champion 2020” oraz o atrakcyjną nagrodę pieniężną w wysokości 250 000 euro.

 

Zmierz się z drużyną John Deere podczas PGA

W tym roku drużyny będą rywalizować jeszcze w następujących zawodach:

  • 08 – 11.08.2019 – rywalizacja online
  • 08 – 24.08.2019 – GAMESCOM (Kolonia, Niemcy)
  • 09 – 15.09.2019 – ZURICH GAME SHOW (Zurych, Szwajcaria)
  • 10 – 20.10.2019 – POZNAŃ GAME ARENA (Poznań, Polska
  • 10 – 03.11.2019 – PARIS GAMES WEEK (Paryż, Francja)
  • 11 – 16.11.2019 – AGRITECHNICA (Hanower, Niemcy)
  • 11 – 24.11.2019 – HEROFEST (Berno, Szwajcaria)

– Będziemy na bieżąco relacjonować poczynania naszej drużyny w social mediach, zapraszamy do polubienia naszej strony na facebook’u, gdzie zawsze znajdziecie najnowsze informacje odnośnie wydarzeń lub akcji dotyczących zespołu i marki John Deere. Dodatkowo, już teraz mamy przyjemność poinformować, iż w dniach 18-20.10 br. można nie tylko kibicować naszej drużynie podczas rozgrywek w Poznań Game Arena, ale też zmierzyć się z nią w meczu towarzyskim. Jak to będzie możliwe? O szczegółach będziemy informować już wkrótce – zapowiada Bartosz Białas z John Deere Polska.

 

Rynek e-sport ciągle rośnie

E-sport aktualnie jest najszybciej rozwijającą się dziedziną sportu na świecie. Każdego roku na szybko rozwijającym się rynku ustanawiane są nowe rekordy – zarówno pod względem wielomilionowej sprzedaży, jak również stale rosnącej widowni. W Stanach Zjednoczonych, a także w wielu krajach azjatyckich i europejskich sporty elektroniczne uzyskały status faktycznej dziedziny sportowej.

Jak szacują specjaliści, autorzy raportu Global Esports Market w tym roku wartość rynku e-sportu znacznie przekroczy miliard dolarów, podczas gdy do 2022 r. liczba ta prawdopodobnie wzrośnie do nawet 1,5-1,8 mld dolarów. Szybki rozwój wirtualnej dziedziny sportu idzie w parze z zainteresowaniem widzów i sponsorów. Na świecie rozgrywki oglądać będzie w 2019 roku ponad 450 mln osób (wzrost o ok. 15 proc w porównaniu z 2018 r.).

Swoją ogromną popularność e-sport zawdzięcza głównie takim grom, jak „League of Legends”, „Dota 2” czy „FIFA”.

 

Biuro prasowe John Deere Polska


POWIĄZANE

20 września o godz. 12.00 w Hali Seminaryjnej Targów Agro Show w Bednarach koło ...

Owoce jagodowe są najpopularniejszą grupą krajowych owoców używanych przez piwow...

17 września 2019 r. miało miejsce podsumowanie efektów prac Porozumienia Rolnicz...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę