Grupa B&B Hotels kontynuuje międzynarodową ekspansję i prace nad wspólną witryną internetową

5 października 2020
Grupa B&B Hotels kontynuuje międzynarodową ekspansję  i prace nad wspólną witryną internetową

Pomimo trwającego kryzysu wywołanego pandemią COVID-19, który szczególnie dotyka rynek hotelarski, B&B Hotels kontynuuje swój rozwój, zapowiadając otwarcie na początku 2021 roku kilku hoteli we Francji i innych częściach Europy – w tym w Polsce. Jednocześnie Grupa rozwija globalną platformę internetową, która daje możliwość rezerwacji pokoi w 500 hotelach.

 

Kryzys zdrowotny i jego konsekwencje dla sektora turystycznego i hotelarskiego nie zmieniły planów B&B Hotels Group związanych z dalszym rozwojem działalności.

 

W związku z tym do końca 2020 roku planowane jest otwarcie nowych obiektów w całej Europie.

 

W rejonie paryskim, we Francji sieć otworzyła ostatnio trzy nowe hotele – w Paris Porte de Bagnolet, Paris Meudon Vélizy i Saint-Denis Porte de Paris – a w najbliższej przyszłości planuje otwarcie obiektów na zasadzie franczyzy w Poitiers, Cambrai i Ouistreham.

 

Do końca 2020 roku zapowiadane są otwarcia dwóch hoteli we Włoszech (w Cortina i Bolzano). Na przełomie 2020 i 2021 roku sieć planuje udostępnić gościom 600 pokoi w Niemczech (6 hoteli) oraz 200 pokoi w Austrii (2 hotele).

 

W Polsce w 2021 roku rozpocznie działalność oferujący 130 pokoi B&B Lublin Centrum, który dołączy do ośmiu już istniejących w tym kraju hoteli sieci. W Belgii otwarty zostanie hotel Ghent (114 pokoi, styczeń 2021), natomiast w Brazylii planowane są dwa nowe hotele – w Rio de Janeiro i Sao Paulo (Presidente Prudente). W Szwajcarii podróżni otrzymają wkrótce do dyspozycji 327 nowych pokoi (3 hotele), podczas gdy na Węgrzech B&B Hotels otworzy swój pierwszy hotel z 214 pokojami, zlokalizowany w Budapeszcie. Kolejnym krajem jest Hiszpania, gdzie pierwszych gości już niedługo powitają cztery nowe obiekty zlokalizowane w różnych miastach (m.in. w Maladze i Murcji). W Portugalii, gdzie B&B Hotels posiada cztery hotele, po niedawnym otwarciu w Lizbonie, Grupa planuje oddać do użytku pierwszy pod swoją marką hotel w Porto.

 

W tych szczególnych okolicznościach Grupa B&B Hotels zdecydowała się kontynuować swój rozwój. Zbliżające się otwarcia we Francji i w Europie są dowodem na to, że zamierzamy odgrywać kluczową rolę na europejskim rynku hotelarskim. Chcemy kontynuować nasz rozwój, aby umożliwić naszym klientom podróżowanie po całym świecie, jednocześnie zapewniając, że w naszych obiektach będą czuli się jak u siebie w domu, do czego już przywykli. Jesteśmy na nowej wznoszącej fali – do 2021 roku zrealizujemy jeszcze wiele wspaniałych projektów wyjaśnia Fabrice Collet, dyrektor generalny B&B Hotels.

 

Równolegle z rozwojem geograficznym B&B Hotels realizuje swoją strategię cyfrową, stopniowo skupiając wszystkie swoje obiekty w ramach jednej platformy sprzedażowej online. Po dodaniu do oferty dostępnej w Internecie obiektów znajdujących się we Francji, Hiszpanii, Włoszech i Niemczech, strona www.hotelbb.com umożliwia teraz klientom także rezerwację pobytów w Belgii (dwa hotele), Szwajcarii (cztery hotele) i Polsce (osiem hoteli).

 

Oznacza to, że w serwisie marki dostępnych jest obecnie prawie 520 hoteli – w najlepszej cenie i bez pośredników.

 

Kolejnym krokiem jest powiązanie tych obiektów z programem lojalnościowym CLUB i zaoferowanie gościom możliwości bezdotykowego meldowania się, jak ma to już miejsce we Francji, Niemczech, Włoszech i Hiszpanii.

 

Ambicje rozwoju są współmierne do energii, którą poświęcają wszystkie zespoły działające w ramach Grupy – zarówno pracownicy, jak i dyrektorzy hoteli, aby poradzić sobie z bezprecedensową sytuacją, której doświadczamy.

 

Warto dodać, że grupa B&B Hotels cieszy się obecnie dobrą widocznością w mediach m.in. dzięki wyścigowi Tour de France, podczas którego zespół B&B Hotels – Vital Concept w pierwszych 18 etapach, aż 11 razy finiszował, plasując się w najlepszej 10-tce!

 

O Grupie B&B HOTELS

 

#Only for everyone: to dewiza sieci B&B Hotels, stworzonej ponad 30 lat temu! Sieć hoteli ekonomicznych B&B Hotels, należąca w większości do funduszu inwestycyjnego Goldman Sachs, oferuje każdemu maksymalną wygodę w najlepszej cenie.

 

Co wyróżnia sieć B&B Hotels? Regularne innowacje służące dobremu samopoczuciu i wygodzie gości oraz wspaniałe powitanie, którym się szczyci. Sieć B&B Hotels, dysponując 530 hotelami (47 tys. pokoi) w 12 krajach, ma bardzo duże ambicje rozwoju – obecnie otwiera średnio jeden nowy hotel tygodniowo.

 

W 2020 roku grupa B&B Hotels uzyskała certyfikaty niezależnych instytucji w zakresie zarządzania ryzykiem zdrowotnym, gwarantujące zgodność z rygorystycznymi protokołami działań w zakresie ochrony zdrowia, dzięki czemu zapewnia swoim gościom pełne bezpieczeństwo (Socotec dla Francji, Belgii i Szwajcarii, B.C.O Consulting dla Włoch, Applus+ w Hiszpanii i Portugalii, SafeGuard przyznawany przez Bureau Veritas w Brazylii i SYNLAB w Niemczech).

www.hotelbb.com

Biuro prasowe Grupy B&B HOTELS


POWIĄZANE

Interesuje Cię pożyczka gotówkowa, ale nie wiesz, na jaką się zdecydować? Nic dz...

Budowa domu droższa o 58 tys. zł niż rok temu, a do tego 27% Polaków ma problem ...

Do Komisji Europejskiej został formalnie przekazany 14 czerwca br. projekt zmian...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę