dnikukurydzy_210818
Agrolok_60918

Grupa Maspex kończy inwestycje o łącznej wartości 500 mln zł

20 lutego 2018
Grupa Maspex kończy inwestycje o łącznej wartości 500 mln zł

Grupa Maspex Wadowice, jedna z największych firm w Europie Środkowo-Wschodniej w branży spożywczej, finalizuje inwestycje o łącznej wartości ok. 500 mln zł. Największe zadania prowadzone są w zakładach w Lublinie, Łowiczu i Olsztynku.

Znaczące inwestycje realizowane są także w zagranicznych oddziałach polskiej firmy – na Węgrzech, w Rumunii i w Czechach.

Prezes Maspeksu Krzysztof Pawiński poinformował w poniedziałek, że kończone właśnie przedsięwzięcia inwestycyjne dotyczą obszaru produkcji i nowych technologii oraz budowy nowoczesnych centrów dystrybucyjnych. Łączna wartość wszystkich przedsięwzięć wyniesie około 500 mln zł.

„Dzięki inwestycjom w nowoczesne technologie będziemy mogli poszerzać naszą ofertę i lepiej odpowiadać na trendy i oczekiwania konsumentów. Centra logistyczne w Tychach i nowe w Lublinie, Olsztynku oraz docelowo w Łowiczu, to będzie nowa jakość, logistyka 4.0 w wydaniu Maspex” - zaznaczył.

Według niego zrealizowane przedsięwzięcia pozwolą firmie na bardziej precyzyjne i kompleksowe świadczenie usług dla jej partnerów handlowych.

W zakładzie w Olsztynku, w którym produkowane są m.in. soki Kubuś, na ukończeniu jest budowa centrum logistycznego. Rozruch planowany jest na końcówkę pierwszego kwartału tego roku. Planowany jest też zakup nowoczesnej, dodatkowej linii produkcyjnej.

W Lublinie, gdzie produkowane są makarony i płatki śniadaniowe Lubella, w ubiegłym roku została uruchomiona nowa hala produkcyjna wraz z nowoczesną linią do produkcji makaronu. Obecnie na ukończeniu jest budowa centrum logistycznego. Jego rozruch planowany jest na marzec tego roku.

Całościowy plan inwestycyjny w zakładzie w Łowiczu obejmuje m.in. budowę zakładu produkcyjnego z instalacją nowoczesnych linii produkcyjnych, budowę zautomatyzowanego magazynu wyrobów gotowych, jak również rozbudowę zaplecza służącego przetwórstwu owoców i warzyw. Obecnie w Łowiczu trwa budowa centrum produkcyjno - magazynowego. W kolejnym etapie zostanie rozpoczęty montaż linii technologicznych. Uruchomienie produkcji jest planowane w drugiej połowie tego roku.

Według danych Maspeksu, w efekcie tych inwestycji, dotyczących nowych centrów logistyczno - dystrybucyjnych, łączna powierzchnia magazynów spółki w Polsce i za granicą wzrośnie do 220 tys. m.kw. Nowe magazyny będą w pełni zautomatyzowane i obsługiwane przez całą dobę.

Maspex realizuje także inwestycje w swoich zagranicznych zakładach w Rumunii, na Węgrzech i w Czechach. Na Węgrzech budowa hali magazynowej z zapleczem technicznym jest na ukończeniu. Jej uruchomienie planowane jest do końca pierwszego kwartału tego roku. Inwestycje w Czechach i w Rumunii obejmują zakup nowoczesnych linii technologicznych.

Grupa Maspex Wadowice jest jedną z największych firm w Europie Środkowo-Wschodniej w segmencie produktów spożywczych. Posiada spółki zależne i zakłady produkcyjne w Polsce, Czechach, Rumunii, Bułgarii, na Słowacji, Węgrzech i Litwie. W 2016 r. spółka odnotowała skonsolidowane przychody ze sprzedaży na poziomie 4,27 mld zł.

 

Rafał Grzyb, Jacek Ensztein (PAP)


POWIĄZANE

W miejscowości Hnutowe pod Mariupolem, gdzie trwają walki pomiędzy ukraińskimi s...

Zwyczaje związane z jesiennymi pracami na wsi, jak kopanie ziemniaków, przygotow...

Sześć kombajnów i sześć historii rolników z różnych części kraju. Rolnicy optyma...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę