aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Grupa PGE pomaga ofiarom wojny na Ukrainie

10 marca 2022
Grupa PGE pomaga ofiarom wojny na Ukrainie

Grupa PGE od pierwszego dnia agresji Rosji na Ukrainę, angażuje się w działania, wspierające uchodźców. W tym celu, za pośrednictwem Fundacji PGE, przekazała wsparcie finansowe w kwocie 420 tys. zł na pomoc uciekającym przed wojną Ukraińcom. W działania zaangażowali się także pracownicy spółek z Grupy PGE, którzy zebrali 5 pełnych busów darów dla potrzebujących. W pomoc Ukrainie włączyły się również drużyny sportowe i instytucje kultury pod patronatem PGE.

Stale zwiększamy naszą pomoc, dostosowując ją do bieżących potrzeb. Do tej pory udzieliliśmy już wsparcia finansowego w kwocie przekraczającej 400 tysięcy zł na pomoc uchodźcom z Ukrainy. Jesteśmy w stałym kontakcie z Caritas i administracją rządową. W zbiórki darów dla uchodźców włączyły się także spółki z Grupy PGE w całej Polsce. Bardzo dziękuję wszystkim naszym Pracownikom za ich pomoc i zaangażowanie – powiedział Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

PGE udostępniła miejsca noclegowe w swoim ośrodku „Energetyk” w Nałęczowie, w którym schronienie znalazło 80 członków rodzin ukraińskich energetyków z przedsiębiorstwa energetycznego DTEK, uciekających przed rosyjską agresją na Ukraińców. Mają oni zapewnione wyżywienie, opiekę oraz środki higieniczne i wszelkie potrzebne artykuły.

We wszystkich spółkach z Grupy PGE rozpoczęła się także zbiórka najpotrzebniejszych rzeczy dla osób uciekających przed wojną. Artykuły zebrane do tej pory zostały spakowane do 5 busów i przekazane do ośrodków, w których znajdują się uchodźcy. Kolejne transporty z darami wyruszą do potrzebujących w przyszłym tygodniu.

Ponadto, Fundacja PGE wspiera najmłodszych, przekazując im terapeutyczne misie. Do tej pory pluszowe zabawki zostały przekazane blisko 400 ukraińskim dzieciom. Kolejne misie dostarczane będą zgodnie z potrzebami.

Od 25 lutego Fundacja PGE przekazała darowizny na łączną kwotę 420 tys. zł, które zostaną przeznaczone na pomoc uchodźcom, jak również na zakup artykułów i ich wysyłkę do potrzebujących na Ukrainie.

W strefie przygranicznej pracują również zespoły wolontariuszy PGE. PGE zachęca także pracowników Grupy i wszystkich chętnych do odwiedzania Regionalnych Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oraz Punktów Poboru Krwi, w celu oddania krwi dla potrzebujących z Ukrainy.

W akcję pomocy Ukraińcom zaangażowały się także drużyny sportowe i instytucje kultury pod patronatem PGE. Muzeum Narodowe w Warszawie od najbliższego weekendu poprowadzi animacje w języku polskim i ukraińskim. Na najmłodszych czekają liczne atrakcje i miejsce do zabawy. Przestrzeń edukacyjna jest inspirowana Galerią Sztuki XIX Wieku, której Mecenasem jest PGE Polska Grupa Energetyczna. PGE przekazała także niezbędne materiały i przybory do realizacji zajęć z dziećmi.

Akademie sportowe, których sponsorem jest PGE, realizują bezpłatne treningi dla dzieci i młodzieży, przekazują sprzęt sportowy i niezbędne produkty do ośrodków, gdzie przebywają uchodźcy z Ukrainy, a także przedmioty na licytacje, z których dochód jest przeznaczony na pomoc Ukraińcom, czy też przygotowują miejsca noclegowe.

 

Biuro prasowe Grupy PGE


POWIĄZANE

Prezydent Andrzej Duda udzielił wywiadu ukraińskiemu koncernowi medialnemu Suspl...

-A przecież nasze propozycje ustaw, gdybyśmy mieli wsparcie rządu jako związki z...

Duńscy rolnicy są zaniepokojeni planami nałożenia podatku od emisji dwutlenku wę...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę