Adama_15.08-30.09.2021

Grypa ptaków – działania Głównego Lekarza Weterynarii

12 grudnia 2016
Grypa ptaków – działania Głównego Lekarza Weterynarii
MRiRW

Po potwierdzeniu 3 grudnia 2016 r. w godzinach wieczornych i ogłoszeniu 4 grudnia wystąpienia pierwszego w 2016 r.  ogniska wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) podtypu H5N8 w stadzie gęsi, Główny Lekarz Weterynarii podjął kolejne działania informacyjne:

  • 5 grudnia br. poinformował, w specjalnie do tego celu przeznaczonym systemie, o wystąpieniu w Polsce wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) podtypu H5N8 wszystkie władze weterynaryjne państw członkowskich tej organizacji.

 

  • Dodatkowo przekazał informacje o podjętych działaniach zgodnie z wymaganiami Kodeksu Zdrowia Zwierząt Lądowych Światowej Organizacji Zdrowia Zwierząt (OIE).

 

  • Na bieżąco prowadzi korespondencję z krajami, z którymi podpisane są odpowiednie porozumienia weterynaryjne oraz krajami sąsiadującymi z Polską, aby uzyskać minimalizację restrykcji w obrocie drobiem i jego produktami.

 

  • Do dziś wysłał stosowne informacje do władz weterynaryjnych Białorusi, Chińskiej Republiki Ludowej, Federacji Rosyjskiej, Republiki Południowej Afryki, Socjalistycznej Republiki Wietnamu, Tajwanu oraz Ukrainy.

 

  • Na bieżąco zawiadamia właściwe władze weterynaryjne o aktualnym stanie epizootycznym Polski w zakresie HPAI oraz o działaniach polskich służb weterynaryjnych, które mają na celu kontrolę sytuacji.

MRiRW


POWIĄZANE

E-sport stał się nowym trendem i zdobył olbrzymią liczbę fanów na całym globie. ...

W dniach 16-17 listopada br. w hali Stadniny Koni Racot odbył się Sportowy Czemp...

W dniu 10 listopada br. w siedzibie Oddziału Terenowego we Wrocławiu odbyła się ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę