Adama_Spyrale_1-31.05.21

Gwałtowny wzrost cen mięsa w USA

10 czerwca 2021
Gwałtowny wzrost cen mięsa w USA

Amerykańscy analitycy branży mięsnej uważają, że w USA ceny mięsa wzrosły do rekordowych poziomów. Produkty mięsne wszystkich gatunków cieszą się wysokim popytem, a ceny hurtowe poszczególnych towarów przekraczają wartości wywołane pandemią w ubiegłym roku. Przy czym ich podaż nie jest zaburzona (w porównaniu do sytuacji jaka miała miejsce w okresie pandemii w 2020 roku).

Tegoroczna produkcja mięsa  jest wyższa niż w roku 2020. Popyt na mięso jest napędzany z jednej strony przez dobrą sprzedaż detaliczną i powracający popyt w sektorze restauracyjnym, ale także z uwagi na zwiększone zapotrzebowanie na rynkach  eksportowych. Eksperci podają, że od maja w USA ceny mięsa piersi z kurcząt rzeźnych gwałtownie wzrosły osiągając rekordowy poziom cen  hurtowych.

W tym przypadku silnym czynnikiem windującym ceny jest trwająca wojna w sprzedaży „kanapek z kurczakiem” pomiędzy kilkoma sieciami restauracji typu fast – food. Z kolei wyższy popyt eksportowy przyczynia się do wzrostu cen oferowanych za podudzia i udka z kurczaka.

Podobnie sytuacja wygląda z  dostępnością i ceną za skrzydełka na rynku detalicznym i restauracyjnym. Przedstawiciel firmy Tyson Foods  potwierdza, że w ostatnim czasie popyt na rynku mięsa, w tym drobiu, jest solidny pomimo rosnących cen.

 

KIPDiP


POWIĄZANE

Europejski Plan Działania dla Rolnictwa Ekologicznego z 25 marca 2021 zwiastuje ...

W dniu 22 lipca 2021 r., Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych przekazał uwagi do ...

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, działając na podstawie § 13e ust. 10  rozporzą...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę