Adama_AgilTrinity_15.08.2020

Gwarancja jakości - dostępne są wyniki badań Flagowych Pap Icopal

5 sierpnia 2020
Gwarancja jakości - dostępne są wyniki badań Flagowych Pap Icopal

W BMI Icopal utrzymanie standardów najwyższej jakości to podstawa, dlatego firma od 2013 roku dobrowolnie poddaje swoje produkty badaniom prowadzonym przez Instytut Techniki Budowlanej. Co ważne, produkty nie są dostarczane przez spółkę a losowo wybierane przez Instytut w dowolnym punkcie sprzedaży. Wyniki analizy po II kwartale 2020 roku Flagowych Pap Icopal potwierdzają utrzymanie ich parametrów technicznych we właściwych normach.

 

Badaniu zostały poddane takie produkty jak papa Alfa Top 5,0 Szybki Profil SBS oraz Extradach Baza 4,0 Szybki Profil SBS. W obu przypadkach sprawdzano takie parametry jak:

grubość, gramaturę osnowy, giętkość w określonej temperaturze, właściwości mechaniczne przy rozciąganiu: maksymalną siłę rozciągającą (wzdłuż i w poprzek) oraz wydłużenie przy maksymalnej sile (wzdłuż i w poprzek). Na podstawie uzyskanych wyników Rezultaty Badań Kontrolnych uznaje się za pozytywne.

 

Ten wynik to potwierdzenie, że warto nie odpuszczać i w kwestii jakości nie uznawać kompromisów. W BMI Icopal, jak i w całej grupie BMI Polska, konsekwentnie dbamy o najwyższy poziom oferowanych usług oraz produktów. Stosujemy wyłącznie surowce najwyższej jakości i zaawansowane technologie. Dlatego bez obaw poddajemy nasze produkty testom i badaniom. Dzięki ich pozytywnym wynikom nasi klienci mogą być pewni, że korzystając z oferty BMI Icopal, dostają asortyment z najwyższej półki.” – mówi Włodzimierz Kurpiński, Dyrektor Marketingu BMI Polska.

 

Pierwszym z produktów, który został poddany badaniom, jest Papa Alfa Szybki Profil Top 5. To papa wierzchnia na osnowie z włókniny poliestrowej. Jej zewnętrzna strona pokryta jest gruboziarnistą posypką a wzdłuż jednej krawędzi nałożony jest pasek folii o szerokości około 80 mm. Strona spodnia jest profilowana i zabezpieczona folią z tworzywa sztucznego. Papa Alfa Szybki Profil Top 5 jest przeznaczona do wykonywania wierzchniej warstwy wielowarstwowych wodochronnych pokryć dachowych.

 

Extradach Baza 4,0 Szybki Profil SBS to drugi produkt, który został poddany badaniom. Jest to papa na osnowie z włókniny poliestrowej z obustronną powłoką z masy asfaltowej, z asfaltu modyfikowanego SBS z wypełniaczem mineralnym. Strona wierzchnia pokryta jest drobnoziarnistą posypką mineralną, natomiast strona spodnia jest profilowana i zabezpieczona folią z tworzywa sztucznego.

 

Jakość potwierdzana od lat

 

BMI Icopal od 1 czerwca 2013 roku dobrowolnie poddaje swoje produkty cyklicznemu nadzorowi jakościowemu, który prowadzony jest przez Instytut Techniki Budowlanej. Próbki produktów pobierane są losowo w wybranych centrach dystrybucyjnych. Następnie Instytut przeprowadza badania parametrów produktów i wystawia raport zawierający porównanie wyników uzyskanych w badaniach kontrolnych z deklarowanymi przez producenta. Tabelaryczne zestawienie tych wartości firma udostępnia wszystkim zainteresowanym poprzez publikacje w niezależnych mediach.

 

Instutyt Techniki Budowlanej jest jednostką badawczą, która prowadzi prace badawcze w dziedzinie budownictwa oraz w dziedzinach pokrewnych, które są ukierunkowane na ich wdrożenie i zastosowanie w praktyce. Powołany w 1945 roku Instytut działa we współpracy z doświadczoną kadrą przy wykorzystaniu najnowszych metod badawczych i specjalistycznej aparatury pomiarowej, wspierając rozwój budownictwa zarówno w kraju jak i za granicą. Rocznie tworzy ponad 3000 raportów z badań, około 600 ekspertyz, wydaje 400 certyfikatów oraz 300 krajowych i 90 europejskich ocen technicznych.

 

***

 

Grupa BMI Polska to wiodący producent systemów dachowych dedykowanych na dachy skośne i płaskie. Dostarczamy innowacyjne systemy hydroizolacji oraz pokryć dachowych, by zapewnić ochronę i spokój ducha właścicielom domów, jak również architektom, wykonawcom, dekarzom. Eksperci BMI wspierają procesy projektowe oraz służą doradztwem technicznym w budownictwie mieszkaniowym, użyteczności publicznej i obiektach inżynierskich. Grupa BMI Polska należy do Standard Industries, największej na świecie firmy oferującej pokrycia dachowe i hydroizolacje. W Polsce łączymy jedne z największych i najbardziej zaufanych marek w branży: BMI Braas, BMI Icopal i BMI Awak.

 

 

 

BMI Braas oferuje wysokiej jakości dachówki ceramiczne, betonowe, blachodachówki panelowe oraz szeroką gamę akcesoriów służących do prawidłowego wykończenia dachu.

 

BMI Icopal oferuje najwyższej jakości papy bitumiczne w technologii Szybki Profil® SBS, Szybki Syntan® SBS, membrany syntetyczne PVC, TPO, systemy dachów zielonych, hydroizolacji części podziemnych i wiele innych.

 

BMI Awak oferuje wysokiej jakości systemy klap oddymiających, pasma świetlne, wyłazy dachowe oraz świetliki dachowe.

 

Biuro prasowe Grupy BMI Polska


POWIĄZANE

Christiane Lambert poprowadzi europejskich rolników w przełomowym momencie, któr...

Coraz korzystniejszy jest bilans handlu zagranicznego wyrobami mleczarski pomimo...

Obecnie urzędujący prezydent zdobył wśród rolników 81% poparcia w wyborach prezy...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę