aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Henryk Kowalczyk podał się do dymisji

5 kwietnia 2023
Henryk Kowalczyk podał się do dymisji

Jak dowiadujemy się z oświadczenia wicepremiera, ministra rolnictwa i rozwoju wsi Henryka Kowalczyka, dzisiaj tj. 5 kwietnia 2023 roku niespełna dwie godziny temu, szef resortu rolnictwa podał się do dymisji.

"Ponieważ bardzo wyraźnie widać, że podstawowy postulat rolników nie zostanie przez Komisję Europejską spełniony, podjąłem decyzję i złożyłem rezygnację z funkcji Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Dziękuję wszystkim organizacjom rolniczym za merytoryczną współpracę. Swojemu następcy życzę skutecznych działań w rozwiązaniu problemów naszego rolnictwa."- czytamy w komunikacie.

Wydaje się, że decyzja o dymisji Kowalczyka, jak i wcześniejsze, niejednokrotnie spóźnione działania resortu rolnictwa pod jego kierownictwem nie są już w stanie zatrzymać protestów rolników. Do Szczcecina zjeżdża coraz większa liczba rozczcarowanych rolników, Lubelszczyzna wrze, a i w innych regionch protesty narastają w swej sile.

Kto będzie jego następcą? W obecnej sytuacji nie ma chyba to większego znaczenia. Nawarstwiających się problemów polskich rolników nie da się rozwiązać z dnia na dzień.

To proces długotrwały, a nowy minister nie będzie miał w ręce "czarodziejskiej różdżki" za dotknięciem której polska wieś będzie krainą płynącą mlekiem, zbożem, kukurydzą, rzepakiem, drobiem, trzodą chlewną, opłacalnością produkcji i wszelakim dostatkiem płynącą.oprac. e-mk, red. ppr.pl


POWIĄZANE

Dzień Matki Ziemi. Dzień iluzji nieskończonych zasobów.  Ziemia z jej zasobami j...

Rezenopy, 10-miligramowy spray donosowy chlorowodorku naloksonu wskazany w lecze...

22 kwietnia w ramach postępowania kwalifikacyjnego na prezesa zarządu spółki Ele...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę