aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Henryk Kowalczyk podał się do dymisji

5 kwietnia 2023
Henryk Kowalczyk podał się do dymisji

Jak dowiadujemy się z oświadczenia wicepremiera, ministra rolnictwa i rozwoju wsi Henryka Kowalczyka, dzisiaj tj. 5 kwietnia 2023 roku niespełna dwie godziny temu, szef resortu rolnictwa podał się do dymisji.

"Ponieważ bardzo wyraźnie widać, że podstawowy postulat rolników nie zostanie przez Komisję Europejską spełniony, podjąłem decyzję i złożyłem rezygnację z funkcji Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Dziękuję wszystkim organizacjom rolniczym za merytoryczną współpracę. Swojemu następcy życzę skutecznych działań w rozwiązaniu problemów naszego rolnictwa."- czytamy w komunikacie.

Wydaje się, że decyzja o dymisji Kowalczyka, jak i wcześniejsze, niejednokrotnie spóźnione działania resortu rolnictwa pod jego kierownictwem nie są już w stanie zatrzymać protestów rolników. Do Szczcecina zjeżdża coraz większa liczba rozczcarowanych rolników, Lubelszczyzna wrze, a i w innych regionch protesty narastają w swej sile.

Kto będzie jego następcą? W obecnej sytuacji nie ma chyba to większego znaczenia. Nawarstwiających się problemów polskich rolników nie da się rozwiązać z dnia na dzień.

To proces długotrwały, a nowy minister nie będzie miał w ręce "czarodziejskiej różdżki" za dotknięciem której polska wieś będzie krainą płynącą mlekiem, zbożem, kukurydzą, rzepakiem, drobiem, trzodą chlewną, opłacalnością produkcji i wszelakim dostatkiem płynącą.oprac. e-mk, red. ppr.pl


POWIĄZANE

W dniu 23 maja 2024 r., w gmachu Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbyło się...

W Afryce Północno-Zachodniej (kraje Maroka, Algierii, Tunezji) wg prognozy sprze...

Nieuczciwe praktyki wielkich zgranicznych sieci handlowych to nie tylko problem ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę