aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

„Herbapol-Lublin” S.A. kończy tegoroczne zbiory

2 grudnia 2022
„Herbapol-Lublin” S.A. kończy tegoroczne zbiory

Tegoroczny sezon zbiorów w firmie „Herbapol-Lublin” S.A. zbliża się do finiszu, jednak okres późnej jesieni jest jeszcze wypełniony intensywnymi działaniami, związanymi z pozyskiwaniem określonych surowców roślinnych. W tych miesiącach skupowane są owoce bzu czarnego, dzikiej róży, głogu, a także zioła z tzw. „drugiego pokosu” (mięta pieprzowa i melisa lekarska) oraz surowce korzeniowe, takie jak kozłek lekarski, prawoślaz i mniszek. Firma wykorzystuje surowce pochodzące zarówno ze stanu naturalnego, jak i z upraw, a priorytetowo traktuje współpracę z dostawcami lokalnymi.

 

 

Sezon zbiorów rozpoczął się już w kwietniu, a poprzedzony był wieloma działaniami przygotowawczymi, związanymi z planowaniem, ustaleniem harmonogramu i zawarciem umów z dostawcami. Teraz nadszedł czas na jego finalny etap, który również wiąże się z pozyskaniem ważnych dla produkcji surowców. Trwa rozpoczęty jeszcze we wrześniu skup owoców bzu czarnego, ze stanu naturalnego, przede wszystkim z rejonów województwa warmińsko-mazurskiego, podlaskiego i podkarpackiego. Również z Podkarpacia oraz z terenów wałów rzecznych Odry i Wisły pochodzą owoce dzikiej róży, która dla firmy „Herbapol-Lublin” S.A. jest niezwykle istotnym surowcem. Czas pierwszych przymrozków to także najlepszy moment na zbiory owoców głogu i tarniny.

Dobiega końca skup ziół z plantacji, z tzw. „drugiego pokosu”. Firma realizuje obecnie duże zakupy swych strategicznych surowców ziołowych, czyli melisy lekarskiej oraz mięty pieprzowej. Skupowana melisa pochodzi w dużej mierze z rejonu Fajsławic, gdzie znajduje się jeden z oddziałów „Herbapol-Lublin” S.A. Zakończył się zbiór innych ziół, takich jak pokrzywa, lipa, krwawnik, rdest, skrzyp i dziurawiec. Czwarty kwartał to również czas pozyskiwania surowców korzeniowych, czyli kozłka lekarskiego, prawoślazu i mniszka. Ich skup będzie kontynuowany jeszcze na początku przyszłego roku.

 

 

Zbigniew Ostasz, Kierownik Zakupów Ziół w „Herbapol-Lublin” S.A., pozytywnie ocenia kończący się sezon zbiorów. – Nasze potrzeby w zakresie pozyskania surowców roślinnych są bardzo duże – podkreśla Zbigniew Ostasz. – Chodzi tu zarówno o ich wolumen, jak i różnorodność, gdyż nasza firma skupuje aż 70 ich rodzajów. Jest to więc ogromne wyzwanie, którego realizacja wymaga starannie zaplanowanych i sprawnie prowadzonych działań. Nasze wieloletnie doświadczenie w tym zakresie, jak i współpraca ze sprawdzonymi dostawcami, po raz kolejny pomogły nam osiągnąć założone cele zakupowe.

Wszystkie surowce pozyskane przez „Herbapol-Lublin S.A.” są poddawane badaniom, zgodnym z obowiązującymi normami i dodatkowymi standardami firmy. Ich potwierdzona, wysoka jakość jest gwarancją smaku i dobroczynnych właściwości powstających na ich bazie produktów marek Herbapol, Big-Active i Zioła Mnicha.

***
„Herbapol-Lublin” S.A. to lider polskiego rynku spożywczego z historią sięgającą 1949 roku. Od samego początku inspiruje się naturą i czerpie z jej bogactwa, oferując konsumentom produkty wysokiej jakości. Portfolio produktowe firmy obejmuje kategorie syropów owocowych, herbatek owocowych, ziołowych, funkcjonalnych, herbat białych, zielonych, czerwonych i czarnych, produktów dżemowych, syropów do mleka i gotowych do picia napojów herbacianych oraz cukierków odświeżających. W portfolio produktowym marki znajdziemy m.in. Herbapol, Big-Active, Zioła Mnicha, Nasza, Polana. Herbapol-Lublin to świetny przykład połączenia tradycji z nowoczesnością. Marka niezmiennie cieszy się zaufaniem czterech pokoleń konsumentów.

 


POWIĄZANE

Przywódcy państw członkowskich nie doszli wczoraj do porozumienia w sprawie obsa...

Jak wynika z danych przekazanych przez GIP PIP, w I kw. 2024 r. wpłynęło 255 ska...

Nvidia wyprzedza Apple i Microsoft pod względem kapitalizacji rynkowej, stając s...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę