Adama_AgilTrinity_15.08.2020

Historyczny jubileusz: 110 lat Alfy Romeo

26 czerwca 2020
Historyczny jubileusz: 110 lat Alfy Romeo

Dla upamiętnienia ważnej rocznicy stanowiącej kamień milowy w historii motoryzacji, jakim może poszczycić się niewielu producentów samochodów, Alfa Romeo świętowała 24. czerwca swoje 110. urodziny, otwierając ponownie drzwi swojego Muzeum w Arese. Wszystko oczywiście z zachowaniem wszystkich aktualnie przewidzianych zasad  bezpieczeństwa.

Marka zaprasza fanów i pasjonatów z całego świata do poznania nowych sekcji Muzeum, oglądając wyjątkowe filmy i uczestnicząc w obchodach online.

Muzeum Alfy Romeo, centralne miejsce obchodów.
Muzeum Alfy Romeo w Arese, na obrzeżach Mediolanu, to prawdziwe centrum marki, w którym znajduje się ponad 200 zabytkowych samochodów. To  idealne miejsce, aby świętować 110. rocznicę marki. W ramach specjalnego prezentu dla wszystkich fanów i  „Alfistów” na całym świecie, Alfa Romeo oferuje teraz możliwość zwiedzania pomieszczeń magazynowych Muzeum, w których znajduje się ukryta na co dzień kolekcja, zachęcając zwiedzających do obejrzenia dodatkowych 150 samochodów oraz pucharów, silników samochodowych, lotniczych i morskich, czy dzieł sztuki. Kolekcję podzielono na 18 stref tematycznych, od pierwszych samochodów marki, jak 20/30 ES, po modele wyścigowe, wśród których znajdują się samochody Formuły 1 i Formuły Indy.

Kolekcja zawiera ponadto:

  • Samochody koncepcyjne, jak Caimano i Protéo,
  • Prototypy, jak Scrabble i Sprint 6C,
  • Zabytkowy model sportowy RL, 6C Vittoria Jano oraz nowsze samochody wyścigowe i drogowe.

Wreszcie, kolekcja zawiera także godne uwagi zespoły napędowe, w tym 4C 1500 z lat 30. XX wieku i Formuła 1 Turbo 415Ts.

Historia związana z narodem.
W ramach obchodów otwarta zostanie nowa sekcja „Alfa Romeo w mundurze” poświęcona samochodom karabinierów, potwierdzająca historyczne relacje Alfy Romeo a włoską policją, która od dawna korzysta w swojej pracy z najważniejszych modeli Alfy Romeo.

Nową sekcję wyróżnia dynamiczny layout, geometryczna grafika i symboliczne kolory, które podkreślają sześć prezentowanych modeli Alfa Romeo, reprezentujących 60 lat historycznej współpracy z karabinierami. Samochody ustawione na dużych okrągłych platformach tworzą sugestywny efekt 3D przypominający aureole teatralnych świateł skierowanych na modele, które służyły karabinierom w różnorodnych działaniach operacyjnych na terenie całych Włoch..

Na ścianach grafiki w jasnych kolorach: czerwonym stanowiącym symbol Alfy Romeo i niebieskim, kolorze policyjnego koguta, przedstawiają historyczne zdjęcia samochodów, postaci i wydarzeń, charakteryzujących związki karabinierów z Alfą Romeo.

Od modelu 1900 M „Matta", który zdobył dla karabinierów puchar w rajdzie Mille Miglia, po legendarną Giulię, najbardziej kultową z policyjnych „Gazeli”. Aż po samochód pancerny, Alfetta Alfa 90 i rzadką Giulię Giardinetta.

Nowa sekcja Muzeum „Alfa Romeo w mundurze” przywołuje wspomnienia o samochodach, elementach wykończenia i epoce, które mocno wpisały się w historię Włoch. Sekcja została zaprojektowana przez architekta Benedetto Camerana, który pod koniec 2013 roku był autorem przebudowy i renowacji całego Muzeum.

Legendarny skrót przyszłości: GTA.
W Arese debiutuje nowa limitowana edycja Giulia GTA, zaprojektowana z okazji 110. rocznicy powstania marki. Z technicznego i koncepcyjnego punktu widzenia, nowa Giulia GTA inspirowana jest Giulią GTA z 1965 roku. Stworzona przez Autodeltę, wyścigową odnogę Alfy Romeo, „Gran Turismo Alleggerita" (GTA) z 1965 roku oparta była na modelu Giulia Sprint GT, który odnosił sportowe zwycięstwa na całym świecie.

Nowa Giulia GTA oparta jest na modelu Giulia Quadrifoglio i jest oferowana z silnikiem 2,9 V-6 bi-turbo o zwiększonej mocy 540 KM. Dzięki szerokiemu zastosowaniu ultralekkich materiałów może szczycić się zmniejszoną o 100 kg masą, osiągając najlepszy w swojej klasie stosunek wagi do mocy na poziomie 2,82 kg/KM. Ponadto, opracowano specjalne rozwiązania techniczne dotyczące aerodynamiki, komfortu jazdy i własności jezdnych.

„A Tour of 110 Years”.
Marka oferuje wirtualne zwiedzanie Muzeum poprzez serię filmów wyprodukowanych dla upamiętnienia tego doniosłego wydarzenia. Cykl filmów zatytułowany jest „A Tour of 110 Years" i zawiera:

  1. Wprowadzenie z panoramicznym widokiem na Muzeum,
  2. Strefę „Timeline" (Oś czasu) prezentującą przemysłową ciągłość,
  3. Strefę „Beauty" (Piękno) łączącą styl, design i styl życia,
  4. Strefę „Speed” (Prędkość), będącą kwintesencją technologii, sportowego charakteru i przyjemności z jazdy,
  5. Wyjątkowy widok na strefę „Kolekcja", zawierający zbiory pojazdów i artefaktów wcześniej niewystawianych na widok publiczny,
  6. Przegląd „Archiwum", prezentujący zdjęcia, filmy, rysunki techniczne, szkice i dokumentację produkcyjną.

Ekscytujący udział.
Alfa Romeo zaprasza wszystkich fanów, od zapalonych „Alfistów" po przypadkowych entuzjastów, by przyłączyć się do uroczystości w Muzeum, wchodząc o 15.30 na link udostępniany poprzez oficjalne media społecznościowe marki.

Dla osób, które mogą odwiedzić Muzeum w Arese osobiście, Alfa Romeo zorganizowała bezpośredni udział klubów, odwiedzających i entuzjastów oraz zaprosiła fanów do uczestnictwa w różnych wydarzeniach, w tym w paradzie na wewnętrznym torze Muzeum.

Wszystkie atrakcje odbywać się będą zgodnie z aktualnymi wytycznymi dotyczącymi higieny i bezpieczeństwa.

Od Fariny i Fangio do Räikkönena i Giovinazziego.
Alfa Romeo jest producentem, który wygrał pierwszy wyścig Grand Prix oraz inauguracyjną edycję Mistrzostw Formuły 1 w 1950 roku, z Nino Fariną za kierownicą Alfy Romeo Gran Premio Tipo 158 „Alfetta". Ten triumf powtórzył w 1951 roku Juan Manuel Fangio, prowadząc Alfettę 159.

Cel, jakim jest zdobycie najwyższej nagrody w wyścigach samochodowych, jest nadal aktualny, dlatego też dziś można przesłać specjalne pozdrowienia kierowcom Alfa Romeo Racing ORLEN F1: Mistrzowi Świata Kimi Räikkönenowi i wschodzącej włoskiej gwieździe wyścigów Antonio Giovinazziemu.

Do Alfy Romeo dołącza trzech wyjątkowych towarzyszy obchodów.
Szwajcarska firma Eberhard & Co., specjalizująca się w produkcji luksusowych zegarków, zacieśnia swoją więź z Alfą Romeo, tworząc nową, limitowaną edycję chronografów poświęconą 110. rocznicy istnienia włoskiej marki. Ten unikatowy czasomierz, chronograf został tak zaprojektowany, by uwzględniać wszystkie techniczne i stylistyczne elementy, od dawna obecne w produktach Eberhard & Co., podkreślone takim samym sportowym i olśniewającym stylem, jakim emanują modele Alfy Romeo.

Wkład włoskiego producenta rowerów, Compagnia Ducale, to elektryczny rower górski Alfa Romeo 110th Anniversary e-MTB, który łączy siłę i sportowy charakter z komfortem wspomagania pedałowania. Jego sportowy charakter znajduje odzwierciedlenie w specyfikacji technicznej, mocnym, ale cichym 500-watowym akumulatorze, w pełni zintegrowanym z ramą, oraz w efektownej stylistyce stworzonej wspólnie z Centro Stile Alfa Romeo, biurem projektowym i konstrukcyjnym marki.

AUDES Group jest oficjalnym licencjobiorcą odzieży Alfa Romeo, a współpraca z nim rozpoczęła się od kolekcji z okazji 110. urodzin marki. AUDES Group, oficjalny licencjobiorca na odzież, projektuje, produkuje i dystrybuuje na całym świecie kolekcję z logo marki Alfa Romeo.

 

Biuro prasowe Fiat Chrysler Automobiles


POWIĄZANE

Podczas tegorocznego Europejskiego Championatu Koni Arabskich, który odbywał się...

Od stycznia do czerwca 2020 r., pomimo wzrostu eksportu, całkowity wynik sprzeda...

Na łagodzenie skutków epidemii COVID-19 w sektorze akwakultury 2 października ru...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę