Adama_AgilTrinity_15.08.2020

Husqvarna rozszerza swoją działalność

3 lipca 2020
Husqvarna rozszerza swoją działalność

Husqvarna zdążyła już przyzwyczaić do odważnych kroków. Pod koniec ubiegłego roku szwedzki wytwórca ogłosił informację o przejęciu części biznesu Niemieckiego Wacker Neuson. Dzięki temu Husqvarna uzupełniła swoją ofertę zacieraczek. Od teraz można będzie wyposażyć się w maszyny samojezdne i dokonać wyboru spośród poszerzonej oferty maszyn prowadzonych.


Do oferty zacieraczek do betonu firmy Husqvarna Contruction dołącza model CRT 48-PS. Dzięki optymalnej zwrotności i dużemu pokryciu powierzchni CRT 48-PS osiąga wysoką wydajność.


Napędzany jest benzynowym silnikiem Kubota. Elektrohydraulika kontrolowana joystickiem umożliwia precyzyjne manewrowanie. Zacieraczka oferuje do wyboru dwa tryby sterowania – standardowy i o zwiększonej czułości dostosowany do warunków pracy. Husqvarna CRT 48-PS przeznaczona jest do pracy na dużych powierzchniach, gdzie wymagany jest mały nacisk jednostkowy na powierzchnie. Średnica zacierania to 2 x 1219 mm a masa w zależności od silnika od 639 do 660 kg. Nieco prostsza sterowana mechanicznie zacieraczka spalinowa Husqvarna CRT 48 oferuje średnicę zacierania 2 x 1220 mm i napędzana jest trzema rodzajami silników do wyboru. Dostępne są wersje zasilane benzyną, LPG. Masa zacieraczek zawiera się między 547 a 579 kg. Ofertę maszyn samojezdnych uzupełnia mniejsza Husqvarna CRT 36. Ta mała zacieraczka dzięki zastosowaniu sprzęgła odśrodkowego w prosty sposób przekazuje napęd na łopatki bez stosowania dodatkowych elementów mechanicznych. Mechaniczne sterowanie daje również dobre „czucie” podłoża. Maszyna ta oferuje średnicę zacierania 2 x 915 mm przy masie 451 kg oraz benzynowy napęd Honda. Ponadto w ofercie firmy Husqvarna Construction nadal pozostają dostępne zacieraczki prowadzone. Jednym z flagowych modeli w tej kategorii jest zacieraczka do betonu BG 475, którą stworzono z myślą o najtrudniejszych wyzwaniach. Ta maszyna o wysokiej wydajności jest napędzana przez niezawodny silnik Hondy i została wyposażona w sprzęgło QUICKSTOP w celu zwiększenia bezpieczeństwa.


Ofertę firmy Husqvarna Construction uzupełniają dwie nowe zacieraczki prowadzone CT 48 oraz CT 36. Pierwsza z nich to maszyna przeznaczona do pracy na średniej wielkości powierzchniach. Urządzenie to jest potrójnie zabezpieczone przed niekontrolowaną obsługą, wyrwaniem rączki sterowania przez hamulec przekładni, elektroniczny wyłącznik oraz czujnik prędkości silnika. Obszar zacierania do 1220 mm a masa od 96 do 106 kg. Wyposażone są w benzynowe silniki hondy, a napęd przekazywany jest za pomocą sprzęgła odśrodkowego lub przekładni bezstopniowej CVT w zależności od wybranej wersji. Mniejsza wersja to CT 36, napędzana tymi samymi silnikami, z przeniesieniem napędu również ze sprzęgłem odśrodkowym, jak i bezstopniowym CVT. W przypadku mniejszej maszyny średnica obszaru roboczego to 915 mm przy masie od 73 do 90 kg.

 

* * *

Spółka Husqvarna® - największy światowy producent wysokiej klasy maszyn, urządzeń i akcesoriów do pielęgnacji terenów zieleni w parkach, lasach i ogrodach takich jak m.in.: kosiarki samojezdne, kosiarki automatyczne Automower®, wykaszarki, podkaszarki, pilarki. Husqvarna Group jest także europejskim liderem w dziedzinie systemów nawadniania jak i światowym liderem w produkcji maszyn i urządzeń tnących oraz narzędzi diamentowych.Dodatkowe informacje o firmie dostępne na: www.husqvarna.pl 

Biuro Prasowe Husqvarna Construction


POWIĄZANE

Christiane Lambert poprowadzi europejskich rolników w przełomowym momencie, któr...

Coraz korzystniejszy jest bilans handlu zagranicznego wyrobami mleczarski pomimo...

Obecnie urzędujący prezydent zdobył wśród rolników 81% poparcia w wyborach prezy...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę