Adama_15.08-30.09.2021

Iga Świątek w gronie najlepszych polskich tenisistek-kto jeszcze zasłużył na ten tytuł?

22 października 2021
Iga Świątek w gronie najlepszych polskich tenisistek-kto jeszcze zasłużył na ten tytuł?

Iga Świątek to z pewnością jedna z jaśniejszych gwiazd polskiego tenisa. Młoda zawodniczka zakwalifikowała się właśnie do 1/8 finału turnieju WTA, ale to tylko jedno z wielu osiągnięć Igi. Świątek triumfy święciła na takich prestiżowych turniejach, jak French Open w 2020 czy juniorski Wimbledon w 2018. Tenisistka bez wątpienia jest jedną z tych gwiazd polskiego sportu, która wzbudza ogromne emocje fanów. W polskim kobiecym tenisie nie jest to jednak nowość.

O tytuł najlepszej polskiej tenisistki może się ubiegać kilka zawodniczek. Regularnie odnosimy sukcesy na arenie międzynarodowej w zasadzie od samych początków istnienia dyscypliny. Z tego artykułu dowiesz się o najlepszych polskich tenisistkach oraz ich osiągnięciach.
Kibicowanie i przeżywanie emocji wraz z zawodniczkami to jeden z najlepszych elementów sportowego świata. Chwile takie wielu fanów przeżywa podwójnie, decydując się na obstawianie zakładów - polscy bukmacherzy dają kibicom możliwość stawiania kuponów w pełni legalnie, bezpiecznie i funkcjonalnie.

Najlepsze polskie rakiety

Obok Igi Świątek jednym z bardziej znanych nazwisk w świecie sportu jest Agnieszka Radwańska. Zanim jednak zdobywała ona swoje szczyty, inna kobieta była okrzyknięta polską władczynią kortu. Oto lista kilku najlepszych polskich tenisistek.

Jadwiga Jędrzejowska
Była pierwszą polską zawodową tenisistką z tak dużymi sukcesami na arenie światowej. Zdobyła tytuł sportowca roku już w 1937 roku (“Przegląd sportowy”). Pochodząca z Krakowa zawodniczka wyróżniła się swoją grą w finale Wimbledonu w 1937 w grze pojedynczej.
W tym samym roku dostała się również do finału mistrzostw USA również w grze pojedynczej. Swoje największe zwycięstwo osiągnęła jednak przy okazji Mistrzostw Francji (1939) w grze podwójnej, gdzie u boku Simonne Mathieu zgarnęła najwyższe miejsce na podium. Jędrzejowska osiągnęła wiele zarówno w kraju jak i za granicą, a swoją karierę kontynuowała również po zakończeniu II Wojny Światowej.

Marta Domachowska
Choć na swoim koncie ma mniej wyróżnień, zapisała się na kartach historii polskiego sportu jako jedna z najlepszych zawodniczek. Karierę zakończyła w roku 2015, jednak do tego czasu zdobyła pierwsze miejsce w turnieju WTA w grze podwójnej oraz dostała się do półfinałów juniorskich French Open w 2002 roku, a także Australian Open w 2003.

Agnieszka Radwańska
Agnieszka Radwańska jest zawodniczką z ogromnymi sukcesami, które uplasowały ją na wysokim miejscu w rankingu światowym.
Radwańska może między innymi pochwalić się takimi osiągnięciami, jak wygrana na Wimbledonie w 2015 czy zwycięstwo w kilkudziesięciu turniejach WTA. Tenisistka była również częścią reprezentacji Polski na Igrzyskach Olimpijskich w 2008, jak i w kolejnych latach.
Co ciekawe, Agnieszka Radwańska może szczycić się również tytułem pierwszej polskiej zawodniczki, która dzięki swojej grze zarobiła ponad 1 mln dolarów amerykańskich. Warto wspomnieć o tym, że legalni polscy bukmacherzy umożliwiają zarabianie również fanom. W historii tego sportu w Polsce Radwańska to jedno z większych nazwisk.

Urszula Radwańska
Gdy wspominamy o Agnieszce Radwańskiej, nie sposób nie powiedzieć również o jej siostrze, Urszuli. W przeciwieństwie do siostry, Urszula jest wciąż aktywna zawodowo.
Zawodniczka ta ma na swoim koncie takie wygrane, jak zwycięstwo na juniorskim Wimbledonie w 2007 roku czy reprezentowanie kraju w Pucharze Federacji. Radwańska również zakwalifikowała się do igrzysk olimpijskich w 2012 roku.

Iga Świątek
Choć jeszcze bardzo młoda, Iga Świątek już teraz pokazuje, że ma przed sobą świetlaną przyszłość w świecie tenisowym. Świątek odniosła takie sukcesy, jak wygrana na French Open w 2020 (gra pojedyncza), a także wcześniej w 2018 (gra podwójna).
Zawodniczka obecnie zmaga się w turnieju WTA, gdzie może liczyć na miejsce w pierwszej dziesiątce. Tenisistka na pewno dostarczy jeszcze wielu emocji w czasie trwania swojej kariery na korcie.
tenis
Do najlepszych polskich rakiet w świecie kobiet zaliczymy również takie nazwiska, jak:
• Magda Linette
• Magdalena Fręch
• Katarzyna Kawa
• Magdalena Grzybowska

Tenis na światowym poziomie

Polscy kibice przyzwyczajeni są do gry najwyższych lotów. Oczywiście na tenisowym korcie lśnią nie tylko kobiety – Jerzy Janowicz, Hubert Hurkacz czy Kamil Majchrzak to zawodnicy z osiągnięciami w Polsce i na świecie.

Dzięki spektakularnym sukcesom tenis jako sport jest coraz bardziej popularny w kraju, a tacy młodzi zawodnicy, jak Świątek, pokazują, że nigdy nie jest za wcześnie, by sięgnąć po rakietę. Za to najlepsze strony bukmacherskie umożliwiają fanom z każdego zakątka świata kibicowanie swoim faworytom i sprawdzanie swoich sił w zakładach bukmacherskich.
Dzięki tak funkcjonalnym rozwiązaniom obstawianie zakładów odbywa się bez konieczności posiadania komputera czy punktu stacjonarnego w pobliżu. Dodatkowo bukmacherzy legalni w polsce pozwalają uzyskać wyniki live oraz oferują ciekawe kody rabatowe, na przykład za pośrednictwem aplikacji na android czy iOS. Poleca je nasz ekspert Amadej Walczak.
Polki na kortach światowych z pewnością stanowią wyzwanie dla swoich przeciwniczek, zdobywając uznanie fanów zarówno w Polsce, jak i na całym świecie. Dzięki Agnieszce Radwańskiej, Jadwidze Jędrzejowskiej czy Idze Świątek polski tenis jest na wysokim poziomie, a my z dumą możemy kibicować naszym zawodniczkom.


POWIĄZANE

OPEGIEKA Sp. z o.o., została wybrana Doradcą Technicznym przy realizacji budowy ...

W dniach 23-24 listopada br. w Starych Jabłonkach koło Ostródy odbyła się konfer...

W dniu 19 listopada br. odbył się „Koncert Jesienny” zorganizowany przez KOWR OT...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę