III Konferencja Rybacka z udziałem KOWR

28 marca 2022
III Konferencja Rybacka z udziałem KOWR

W dniu 18 marca br. w Zachodniopomorskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach, już po raz trzeci, odbyła się konferencja rybacka pod hasłem „Ichtiologia, rybactwo, przetwórstwo i akwakultura”.

Konferencja zgromadziła około 100 uczestników: hodowców, producentów oraz przedstawicieli nauki związanych na co dzień z branżą rybacką, akwakulturą i szeroko pojętym rybołówstwem. Podczas wydarzenia poruszono między innymi tematy związane z regulacjami prawnymi na wewnętrznych wodach morskich, połowami ryb na Zalewie Szczecińskim oraz realizacją i efektami wdrażania Programu Operacyjnego Rybactwo i Morze 2014-2020.

W prezerwach między poszczególnymi blokami tematycznymi zorganizowano degustację wielu gatunków popularnych i tych mniej znanych ryb, według różnorodnych, w tym tradycyjnych oraz regionalnych przepisów.

Ponadto w trakcie konferencji Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa OT w Szczecinie zorganizował specjalne stoisko informacyjno – promocyjne, które cieszyło się dużym zainteresowaniem uczestników spotkania.

 

KOWR


POWIĄZANE

Rolnicy - producenci papryki z polskiego zagłębia paprykowego na Południu Mazows...

„Przyjęta przez Rząd nowelizacja ustawy biopaliwowej to cios w producentów rzepa...

Polityka Europejskiego Zielonego Ładu może się przyczynić do wzrostu zainteresow...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę