informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

IMGW ostrzega: silny wiatr na północy, zawieje śnieżne w górach; w tych rejonach też ślisko

3 stycznia 2019
IMGW ostrzega: silny wiatr na północy, zawieje śnieżne w górach; w tych rejonach też ślisko

IMGW wydał w środę wieczorem ostrzeżenia dla Polski północnej i południowej. Na północy będzie wiał silny wiatr, w górach grożą zawieje śnieżne. Na tych terenach wystąpi też oblodzenie.

IMGW wydał w środę wieczorem ostrzeżenia dla większości województw północnej i południowej Polski.

W woj. zachodniopomorskim ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym wiatrem obowiązują we wszystkich powiatach nadmorskich.

W woj. pomorskim ostrzeżenia drugiego stopnia przed silnym wiatrem i pierwszego stopnia przed oblodzeniem obowiązują w powiatach wejherowskim, puckim, nowodworskim, w Gdyni, Sopocie i Gdańsku. Alert pierwszego stopnia dotyczący silnego wiatru i oblodzenia obowiązuje w Słupsku i w powiatach słupskim, lęborskim, kartuskim, gdańskim, tczewskim, malborskim, sztumskim i kwidzyńskim. Natomiast alert dotyczący samego oblodzenia dotyczy powiatów starogardzkiego, kościerskiego, chojnickiego, człuchowskiego i bytowskiego.

W woj. warmińsko-mazurskim ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym wiatrem wydano dla całego województwa oprócz trzech powiatów wschodnich.

W woj. kujawsko-pomorskim w części środkowej i północnej obowiązuje alert pierwszego stopnia dotyczący oblodzenia.

W woj. dolnośląskim ostrzeżenia pierwszego stopnia przed oblodzeniem obowiązują w całym województwie oprócz powiatów przygranicznych oraz Wrocławia i powiatów trzebnickiego, milickiego i oleśnickiego.

W woj. opolskim i śląskim ślisko będzie wszędzie oprócz północny.

Z kolei w woj. śląskim w powiatach cieszyńskim, Bielsku-Białej, bielskim oraz żywieckim obowiązują ostrzeżenia drugiego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu, zaś pierwszego stopnia przed zawiejami i zamieciami śnieżnymi. Ostrzeżenia te obowiązują też w południowej części woj. małopolskiego oraz we wszystkich powiatach przygranicznych woj. podkarpackiego.

W woj. małopolskim w części północnej i środkowej IMGW wydał alert pierwszego stopnia dotyczący oblodzenia, podobnie w północnej i środkowej części woj. podkarpackiego.

 

(PAP)


POWIĄZANE

Wczoraj od godziny 16, przed Centralną Biblioteką Rolniczą w Warszawie, wysocy u...

11. kwietnia w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbyła się konferencja na t...

W dniu 11 kwietnia 2019 r. Zarząd KRIR przekazał uwagi samorządu rolniczego do p...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę