aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

IMGW-PIB: Pierwsze dni listopada będą bardzo ciepłe

2 listopada 2018
IMGW-PIB: Pierwsze dni listopada będą bardzo ciepłe

Pierwsze dni listopada będą bardzo ciepłe; w czwartek - 1 listopada w całym kraju będzie pogodnie, chwilami mogą być silniejsze porywy wiatru, piątek - 2 listopada na zachodzie kraju będzie pogodny, na wschodzie można spodziewać się deszczu - podaje IMGW-PIB.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy w orientacyjnej prognozie pogody podaje, że według synoptyków przynajmniej do niedzieli temperatura maksymalna w dzień na przeważającym obszarze kraju wyniesie od 13 stopni C do 17 stopni C, a na południu miejscami nawet do 20-22 stopni C.

"W najbliższych dniach najładniejszy i najcieplejszy będzie czwartek. W dniu Wszystkich Świętych w całym kraju będzie pogodnie i ciepło, jedynie chwilami silniejsze porywy wiatru mogą dać się we znaki" - czytamy w komunikacie. Podano w nim, że temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 14 do 16 stopni C na północy kraju, około 17-18 stopni C w centrum, do 20 do 22 stopni C miejscami na południu i południowym wschodzie. "Tak wysoką temperaturę zawdzięczamy ciepłemu powietrzu, które napływa do naszego kraju z południa Europy" - wyjaśnia IMGW-PIB.

"W kolejnych dniach będzie już nieco chłodniej" - czytamy w prognozie. W piątek termometry na północy kraju pokażą od 12 do 15 stopni C, a w pozostałej części Polski przeważnie od 15 do 17 stopni C. Najcieplej nadal będzie na południu - w Małopolsce i Podkarpaciu, gdzie temperatura miejscami może osiągnąć nawet 20 stopni C. "Piątek na zachodzie kraju będzie pogodny, natomiast na wschodzie będzie więcej chmur, a na Podlasiu, Warmii, Mazurach, Mazowszu, Lubelszczyźnie i Podkarpaciu należy spodziewać się opadów deszczu" - podano.

Według IMGW-PIB: "W sobotę z północnego zachodu Europy, napłynie znacznie chłodniejsze, polarne morskie powietrze, co spowoduje, że w weekend w prawie całym kraju temperatura powietrza w ciągu dnia będzie znacznie niższa. Największe ochłodzenie odczują mieszkańcy północnej Polski, najmniej da się je odczuć na południu". W sobotę temperatura maksymalna w dzień, w całym kraju wyniesie od 10 do 13 stopni C, będzie sporo chmur, a na południowym wschodzie mogą wystąpić także opady deszczu. W niedzielę będzie więcej słońca i na ogół bez opadów. Temperatura w dzień do 10 stopni C na północnym wschodzie do 17 stopni C na południowym zachodzie.

Zgodnie z prognozą najbliższe noce będą bez przymrozków, temperatura na ogół wyniesie od 5 do 10 stopni C. W czwartek w kotlinach górskich, a w niedzielę rano na wschodzie i północy kraju temperatura minimalna może spaść do 1°C, 2°C.

IMGW-PIB zastrzega, że jest to prognoza orientacyjna. Przypomina, że aktualne prognozy i ostrzeżenia dostępne są na stronie www.pogodynka.pl.

 

Danuta Starzyńska-Rosiecka


POWIĄZANE

Wołodymyr Zełenski- Prezydent Ukrainy, na platformie "X" zwrócil się do rządu po...

Prezydium NSZZ RI Solidarność dnia 9 lutego 2024 ogłosiło 30 dniowy strajk gener...

Indie zaoferowały gwarantowane wsparcie dla cen roślin strączkowych, kukurydzy i...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę