dnikukurydzy_210818
Agrolok_60918

Import do Ghany a sprawa polska

29 stycznia 2018
Import do Ghany a sprawa polska

Import z Unii Europejskiej do Ghany wzrósł w pierwszych 10 miesiącach 2017 roku aż o 80 procent. Ghana stała się trzecim, co do wielkości, odbiorcą unijnego drobiu (do końca października 2017 wyeksportowano tam z UE ponad 113 tys. ton mięsa drobiowego).

Z analiz KIPDiP wynika, że tegoroczny wzrost polskiego eksportu zawdzięczamy w dużym stopniu eksportowi do Ghany (polskie mięso było przede wszystkim eksportowane do innych krajów UE i stamtąd reeksportowane do Ghany).

Tymczasem stowarzyszenia producentów drobiu z Ghany zaczęły głośno narzekać na rozmiary importu do swojego kraju. Na przełomie 2017 i 2018 roku sprzedaż drobiu pochodzącego od lokalnych producentów była bardzo słaba, co silnie kontrastuje z wynikami sprzedaży z lat poprzednich.

Zdaniem drobiarzy z Ghany załamaniu rynku sprzedaży krajowej jest winny import drobiu do Ghany. Chcąc przeciwdziałać pogarszającej się kondycji branży stowarzyszenia drobiarskie wezwały rząd oraz lokalnych polityków do podjęcia kroków, które poprawią sytuację. Jednym z postulatów stowarzyszeń drobiarskich jest nawet żądanie odwołania wiceministra rolnictwa odpowiedzialnego za produkcję zwierzęcą.

 

Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz


POWIĄZANE

Rząd Finlandii planuje postawić na granicy z Rosją ogrodzenie, by zapobiec przen...

Brytyjski minister handlu Liam Fox planuje po Brexicie złagodzić unijne regulacj...

USA stały się głównym dostawcą nasion soi do UE. Obecnie amerykański udział w ty...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę