A_john_dere _023
a_bio-expo_ptak_750

Indie zwiększają produkcję mleka i wołowiny

13 marca 2023
Indie zwiększają produkcję mleka i wołowiny

fot.ppr.pl

W najnowszego raportu Zagranicznej Służby Rolnicza USDA (FAS), która dostarcza terminowe raporty na temat rynków zagranicznych za pośrednictwem bazy danych Global Agriculture Information Network (GAIN) dowiadujemy sięmiędzy innymi że w Indiach wzrasta znacznie produkcja bydla, jaki azjatyckich bawołów domowych, natomiast Brazylia poinformowała o zawieszeniu eksportu wołowiny do Chin pod koniec lutego w związku z podejrzeniem wykrycie gąbczastego zapalenia mózgu (BSE).

Poniżej prezentujemy więcej informacji z rolnego rynku światowego wg FAS.

Indie: zwierzęta gospodarskie i produkty półroczne

Ekspansja indyjskiego sektora mleczarskiego napędza wzrost liczby stad bydła (zarówno bydła, jak i azjatyckich bawołów domowych). W roku gospodarczym (MY) 2023 (styczeń-grudzień) liczba stad wzrosła do 307,5 miliona sztuk w porównaniu do 306,7 miliona sztuk w 2022 roku. FAS New Delhi (Post) szacuje, że w MY 2023 produkcja karabeefu i wołowiny w Indiach wzrośnie o o dwa procent do 4,4 miliona ton metrycznych (MMT) powyżej zeszłorocznych szacunków. Wzrost produkcji przypisuje się rosnącemu popytowi na karabef z indyjskich rynków eksportowych. Szacunki spożycia karabeefu i wołowiny w Indiach na lata 2022 i 2023 zostały skorygowane w górę odpowiednio do 2,9 MMT i 2,96 MMT, ponieważ wołowina z bawołu nadal pozostaje najtańszym źródłem białka zwierzęcego. Post zwiększa eksport karabeefu do 1,48 mln ton w 2023 r., ponieważ źródła branżowe donoszą o zwiększonym popycie z rynków Malezji i Bliskiego Wschodu.

Chiny: zwierzęta gospodarskie i produkty półroczne

Oczekuje się, że decyzja Chińskiej Republiki Ludowej (ChRL) o zniesieniu ograniczeń polityki COVID-19 poprawi popyt zarówno na wieprzowinę, jak i wołowinę w 2023 r. Jednak decyzja Brazylii o zawieszeniu eksportu wołowiny do Chin pod koniec lutego w związku z podejrzeniem wykrycie gąbczastego zapalenia mózgu (BSE) może wpłynąć na podaż, ponieważ dostawcy alternatywnego pochodzenia mogą nie wypełnić w pełni potencjalnej luki podażowej w 2023 r. Przewiduje się, że produkcja i import wieprzowiny oraz produkcja wołowiny wzrosną w 2023 r. Hongkong pozostaje głównym rynkiem eksportowym ChRL dla wieprzowiny i wołowina.


Kostaryka: Kostaryka ujawnia krajową politykę rolną skoncentrowaną na technologii

Rząd Chavesa wprowadził 10-letnią narodową strategię rolną mającą na celu poprawę konkurencyjności eksportu poprzez wydajniejsze instytucje oraz przyjęcie lub rozwój innowacyjnych technologii. Nowy plan ma na celu zwiększenie możliwości przetwórstwa o wartości dodanej i wydajności rolnictwa przy jednoczesnym promowaniu zrównoważonych, odpornych na zmianę klimatu praktyk rolniczych.

Hong Kong: Hong Kong Wonton - Tom 3 Wydanie 5

Małe wiadomości lokalne, raporty z postów i podsumowania działań zapakowane przez ATO Hong Kong. W tym numerze: Hongkong rezygnuje z nakazu maski; Przewiduje się, że wzrost gospodarczy Hongkongu wyniesie od 3,5 do 5,5 procent w 2023 r.; Problemy z siłą roboczą opóźniają ożywienie turystyki w Hongkongu; Stopa bezrobocia w Hongkongu spada w większości sektorów; Inflacja w Hongkongu osiąga najwyższy poziom od trzech lat; Maski zewnętrzne Macau Ditches; Przyjazdy gości do Makau osiągnęły w styczniu 1,39 miliona; Hong Kong Forbes Awards Boost Makau Hotels; Obłożenie hoteli w Makau gwałtownie rośnie w styczniu; Rejestracje sklepów w Hongkongu wzrosły o 29 procent; Organy celne w Hongkongu przejęły ponad 1,2 tony suszonych płetw rekinów; Makau wstrzymuje import żywych ostryg ze Stanów Zjednoczonych.

Panama: Panama Jeden z dwóch nowych rynków wartych miliardy dolarów dla amerykańskiego eksportu żywności i produktów rolnych

Eksport amerykańskiej żywności i produktów rolnych do Panamy osiągnął 1,03 miliarda dolarów w 2022 roku, co czyni go 33. największym rynkiem eksportowym Stanów Zjednoczonych i 6. największym rynkiem w Ameryce Łacińskiej dla produktów konsumenckich. Ogólny eksport żywności i produktów rolnych wzrósł w 2021 r. o 10 proc., a produkty konsumenckie i dobra pośrednie odpowiednio o 16 proc. i 10 proc. Panamski eksport żywności i produktów rolnych do USA spadł o dziesięć procent, na czele z ponad 50-procentową redukcją eksportu bananów.

oprc. e-mk, ppr.pl na pdst źródło: USDA FAS


POWIĄZANE

Ukraińskie media i organizacje poinformowały o najnowszy danych dotyczących eksp...

W mijającym tygodniu ceny diesla uległy kolejnej obniżce - dalszego dynamicznego...

W Starej Błotnicy w powiecie białobrzeskim odbyły się dziś obchody Ogólnopolskie...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę