IV Forum Wiedzy i Innowacji

14 listopada 2019
IV Forum Wiedzy i Innowacji
MRiRW

– Dobre wykorzystanie wiedzy bardzo może pomóc polskiemu rolnictwu. Oczekujemy na propozycje. Żadna z nich nie będzie zbagatelizowana – powiedział w środę minister Jan Krzysztof Ardanowski zwracając się do uczestników IV Forum Wiedzy i Innowacji.

Szef resortu rolnictwa podkreślił, że dzięki mandatowi jaki otrzymało Prawo i Sprawiedliwość od wyborców, przez najbliższe cztery lata będą kontynuowane zmiany w rolnictwie.

– Teraz jest najlepszy czas na wypracowanie konkretnych propozycji rozwiązań, które będziemy chcieli realizować z najbliższej perspektywie finansowej UE, gdyż w ciągu kilku miesięcy zapadną ostateczne decyzje w tej sprawie – stwierdził minister.

– Bez wykorzystania badań naukowych i tego co nauka XXI w jest w stanie zaoferować w rolnictwie nie rozwiążemy problemów stojących przed światem. Chcemy być liderem, w naszej części Europy w korzystaniu z tych osiągnięć – dodał minister.

Za niezwykle istotną szef resortu rolnictwa uznał ścisłą współpracę uczelni, ośrodków doradztwa rolniczego i szkół rolniczych, aby innowacyjne rozwiązania szybko były transferowane do praktyki.

– Naszą szansą jest żywność najwyższej jakości, żywności której poszukują konsumenci – podkreślił minister.

Minister Ardanowski zwrócił uwagę na innowacyjne technologie, wykorzystanie zasobów satelitarnych w rolnictwie, krótkie łańcuchy dostaw i digitalizację w rolnictwie.

– Potrzebujemy nowoczesnych rozwiązań m.in. w zakresie szacowania szkód suszowych i przeciwdziałania temu zjawisku. Musimy szybko i dobrze wykorzystywać nowoczesną wiedzę – powiedział minister.   

 

MRiRW


POWIĄZANE

Dwie strategie w ramach Europejskiego Zielonego Ładu – ochrony bioróżnorodności ...

Pomoc na restrukturyzację gospodarstw rolnych - pożyczki na spłatę zadłużenia zw...

Każda osoba związana zawodowo z transportem powinna znać podstawowe zasady związ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę