aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Jak szybciej przejść na rolnictwo autonomiczne

28 listopada 2023
Jak szybciej przejść na rolnictwo autonomiczne

VERGE™ to wyjątkowy zespół przedsiębiorców, inwestorów, rolników, programistów i naukowców zajmujących się rakietami, których ogromnym celem transformacyjnym jest przyspieszenie przejścia na rolnictwo autonomiczne.

Aplikacja internetowa VERGE™ umożliwia rolnikom wstępne zaplanowanie idealnych ścieżek sprzętu, niezależnie od rozmiaru, kształtu, złożoności czy topografii pola. Dzięki Path Planner możesz planować i przepisywać operacje od siewu do zbiorów.

W VERGE™ mamy misję przyspieszenia przejścia na rolnictwo autonomiczne i mam przyjemność ogłosić, że nasze nowe partnerstwo z Grains Research and Development Corporation jeszcze bardziej przybliży nas do urzeczywistnienia prawdziwie autonomicznego rolnictwa.

Sercem tego partnerstwa z GRDC jest innowacyjny projekt optymalizacji działalności w gospodarstwie rolnym, prowadzony przez Verge Technologies Australia Pty Ltd. W ramach tego ekscytującego nowego projektu zostanie opracowane kompletne rozwiązanie do planowania operacyjnego, które umożliwi australijskim hodowcom optymalizację wielu kosztów wejściowych , takie jak maszyny, siła robocza, paliwo i ropa naftowa, w celu zwiększenia rentowności i zrównoważonego rozwoju.

Aby wprowadzić to rozwiązanie w życie, będziemy współpracować z wiodącymi hodowcami i konsultantami ds. rolnictwa precyzyjnego w australijskich regionach uprawy zbóż, aby dalej rozwijać cztery kluczowe narzędzia do optymalizacji operacji i analizy:

        1.Optymalizacja floty sprzętu i gospodarstwa
        2.Planowanie ścieżki sezonu wegetacyjnego
        3.Planowanie logistyki operacyjnej na wybiegu
        4.Narzędzia analityczne do analizy kosztów i korzyści

W ramach tego projektu będziemy opierać się na rozmachu Verge Path Planner™: jedynego rozwiązania na rynku, które pomaga rolnikom określić dokładne ścieżki ich sprzętu, oceniając jego wpływ na kształt, wielkość i złożoność terenu pola, w celu zwiększenia efektywności operacyjnej. Dzięki rozwiązaniom takim jak Path Planner™, które już rewolucjonizują sposób działania australijskich hodowców szeroko pojętych upraw, jesteśmy gotowi na kolejny krok we współpracy z GRDC.

We współpracy z GRDC będziemy współpracować z Australijskim Stowarzyszeniem Rolnictwa Kontrolowanego Ruchu, Viridis Ag, wraz z ekspertami w dziedzinie rolnictwa precyzyjnego w każdym regionie. Agworld będzie także kluczowym partnerem integracyjnym w całym projekcie, pomagając firmie Verge wykorzystać istniejące warstwy danych hodowców i rozszerzyć nasz zasięg wśród australijskich plantatorów, agronomów i konsultantów.

Zostaną zorganizowane warsztaty, komunikacja dotycząca produktu oraz materiały uzupełniające, aby wykazać potencjał nowych sposobów poprawy wydajności operacyjnej i rentowności działalności rolniczej dzięki wnioskom opartym na analizach wyciągniętym z projektu.

Sukces tego projektu przyniesie rolnikom wymierne korzyści zarówno teraz, jak i w przyszłości. Naszą wizją jest to, że do lutego 2027 r. australijski przemysł zbożowy będzie miał:

- szeroki dostęp do narzędzi optymalizacji operacji, które pomagają w siewie, opryskach, rozsiewaniu nawozów i zbiorach na wybiegu w przypadku pszenicy, jęczmienia i rzepaku; 

- dogłębna wiedza na temat korzyści finansowych i praktycznych zastosowań tych narzędzi w różnych sytuacjach w gospodarstwie.

Połączenie tych wyników pozwoli australijskiemu przemysłowi zbożowemu osiągnąć minimalne korzyści netto w wysokości 15 dolarów rocznie na co najmniej 5% hektarów pszenicy, jęczmienia i rzepaku do roku 2031. To ekscytująca perspektywa, którą my chcemy wdrożyć i nie mogę się doczekać, aż stanie się rzeczywistością.
Aby dowiedzieć się więcej o Verge Agriculture, odwiedź naszą stronę internetową: https://vergeag.com

oprac, e-mk ppr.pl na podst źródło informacji: Verge Agriculture, PO Box 27093, Lethbridge, Alberta, T1K 6Z8 Canada


POWIĄZANE

Komisarz Rolnictwa UE Janusz Wojciechowski przekazał, że na najbliższym i ostatn...

Do końca lipca br. rzemieślniczy Browar PINTA planuje uruchomić nową linię do pu...

Skuteczne ograniczenie ilości odpadów i zwiększenie recyklingu wymaga wcześniejs...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę