aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Jak szybciej przejść na rolnictwo autonomiczne

28 listopada 2023
Jak szybciej przejść na rolnictwo autonomiczne

VERGE™ to wyjątkowy zespół przedsiębiorców, inwestorów, rolników, programistów i naukowców zajmujących się rakietami, których ogromnym celem transformacyjnym jest przyspieszenie przejścia na rolnictwo autonomiczne.

Aplikacja internetowa VERGE™ umożliwia rolnikom wstępne zaplanowanie idealnych ścieżek sprzętu, niezależnie od rozmiaru, kształtu, złożoności czy topografii pola. Dzięki Path Planner możesz planować i przepisywać operacje od siewu do zbiorów.

W VERGE™ mamy misję przyspieszenia przejścia na rolnictwo autonomiczne i mam przyjemność ogłosić, że nasze nowe partnerstwo z Grains Research and Development Corporation jeszcze bardziej przybliży nas do urzeczywistnienia prawdziwie autonomicznego rolnictwa.

Sercem tego partnerstwa z GRDC jest innowacyjny projekt optymalizacji działalności w gospodarstwie rolnym, prowadzony przez Verge Technologies Australia Pty Ltd. W ramach tego ekscytującego nowego projektu zostanie opracowane kompletne rozwiązanie do planowania operacyjnego, które umożliwi australijskim hodowcom optymalizację wielu kosztów wejściowych , takie jak maszyny, siła robocza, paliwo i ropa naftowa, w celu zwiększenia rentowności i zrównoważonego rozwoju.

Aby wprowadzić to rozwiązanie w życie, będziemy współpracować z wiodącymi hodowcami i konsultantami ds. rolnictwa precyzyjnego w australijskich regionach uprawy zbóż, aby dalej rozwijać cztery kluczowe narzędzia do optymalizacji operacji i analizy:

        1.Optymalizacja floty sprzętu i gospodarstwa
        2.Planowanie ścieżki sezonu wegetacyjnego
        3.Planowanie logistyki operacyjnej na wybiegu
        4.Narzędzia analityczne do analizy kosztów i korzyści

W ramach tego projektu będziemy opierać się na rozmachu Verge Path Planner™: jedynego rozwiązania na rynku, które pomaga rolnikom określić dokładne ścieżki ich sprzętu, oceniając jego wpływ na kształt, wielkość i złożoność terenu pola, w celu zwiększenia efektywności operacyjnej. Dzięki rozwiązaniom takim jak Path Planner™, które już rewolucjonizują sposób działania australijskich hodowców szeroko pojętych upraw, jesteśmy gotowi na kolejny krok we współpracy z GRDC.

We współpracy z GRDC będziemy współpracować z Australijskim Stowarzyszeniem Rolnictwa Kontrolowanego Ruchu, Viridis Ag, wraz z ekspertami w dziedzinie rolnictwa precyzyjnego w każdym regionie. Agworld będzie także kluczowym partnerem integracyjnym w całym projekcie, pomagając firmie Verge wykorzystać istniejące warstwy danych hodowców i rozszerzyć nasz zasięg wśród australijskich plantatorów, agronomów i konsultantów.

Zostaną zorganizowane warsztaty, komunikacja dotycząca produktu oraz materiały uzupełniające, aby wykazać potencjał nowych sposobów poprawy wydajności operacyjnej i rentowności działalności rolniczej dzięki wnioskom opartym na analizach wyciągniętym z projektu.

Sukces tego projektu przyniesie rolnikom wymierne korzyści zarówno teraz, jak i w przyszłości. Naszą wizją jest to, że do lutego 2027 r. australijski przemysł zbożowy będzie miał:

- szeroki dostęp do narzędzi optymalizacji operacji, które pomagają w siewie, opryskach, rozsiewaniu nawozów i zbiorach na wybiegu w przypadku pszenicy, jęczmienia i rzepaku; 

- dogłębna wiedza na temat korzyści finansowych i praktycznych zastosowań tych narzędzi w różnych sytuacjach w gospodarstwie.

Połączenie tych wyników pozwoli australijskiemu przemysłowi zbożowemu osiągnąć minimalne korzyści netto w wysokości 15 dolarów rocznie na co najmniej 5% hektarów pszenicy, jęczmienia i rzepaku do roku 2031. To ekscytująca perspektywa, którą my chcemy wdrożyć i nie mogę się doczekać, aż stanie się rzeczywistością.
Aby dowiedzieć się więcej o Verge Agriculture, odwiedź naszą stronę internetową: https://vergeag.com

oprac, e-mk ppr.pl na podst źródło informacji: Verge Agriculture, PO Box 27093, Lethbridge, Alberta, T1K 6Z8 Canada


POWIĄZANE

Przypominjący medium społecznościowe „X” (dawny Twitter) Sejm „X” (zbieżność naz...

Wałek przekaźnika mocy rurowy, znany również jako wałek odbioru mocy (WOM), to k...

Z niczym wyszli wczoraj ze spotkania z premierem Donaldem Tuskiem rolnicy. To je...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę