aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Jak wybrać idealną podkaszarkę do swojego ogrodu?

3 października 2022
Jak wybrać idealną podkaszarkę do swojego ogrodu?

Podkaszarka do idealna maszyna do przycinania trawy w małych ogrodach lub w miejscach trudno dostępnych – przy rabatach kwiatowych, krawężnikach, pod ławkami. Świetnie poradzi sobie trudnymi zadaniami, a jednocześnie nie zajmuje dużo miejsca, przez co jej przechowywanie jest bardzo wygodne. Zanim wybierzesz podkaszarkę do swojego ogrodu sprawdź, jaka maszyna będzie spełniała wszystkie Twoje oczekiwania.

 


Na prąd, paliwo czy akumulator?

Pierwsze pytanie, które powinniśmy sobie zadać przed wyborem podkaszarki to sposób, w jaki będzie ona zasilana. W ogrodach z utrudnionym dostępem do prądu, skuteczniejsze okażą się maszyny spalinowe i akumulatorowe. Przewagą tych drugich jest brak emisji spalin, nie potrzebujemy do nich mieszanki paliwowej, a ponadto są dużo cichsze co z pewnością zostanie docenione przez domowników i sąsiadów. Poszukując maszyny akumulatorowej warto rozważyć wybór podkaszarki AL-KO GT 4030 Li ENERGY FLEX. Wysoka wydajność akumulatora w połączeniu z dużą szerokością koszenia i łatwą obsługą dzięki ruchomej głowicy tnącej, regulowanemu dodatkowemu uchwytowi i automatyce impulsowej ułatwia precyzyjne i szybkie przycinanie wszystkich powierzchni, krawędzi i zakamarków ogrodu.

Dostosowanie do rodzaju pracy

Pamiętajmy, aby dobrać maszynę odpowiednią do zaplanowanej przez nas pracy. Duże i nierówne połacie terenu będą wymagać innej maszyny, niż równe i proste przydomowe ogrody. Warto mieć to na uwadze ponieważ wybór nieodpowiedniej maszyny może sprawić, że będzie ona eksploatowana ponad jej możliwości co skróci jej żywotność lub narazi na uszkodzenia. Do dużych terenów warto wykorzystać kosy spalinowe. Mocny silnik o pojemności 50,8 cm3 pozwoli na intensywną pracę w trudnym terenie. Kosa spalinowa o szerokości roboczej 41 cm (żyłka) lub 25 cm (nóż) sprawdza się w większych ogrodach, na łąkach, na zboczach i na krętych terenach - bez kabli lub ładowania akumulatora. Ta kosa jest niezastąpionym pomocnikiem, z którego możesz łatwo i bezpiecznie korzystać nawet jako początkujący i hobbystyczny ogrodnik. Elastyczność pracy dzięki wymiennej głowicy tnącej: głowicę żyłkową można zastąpić metalowym nożem - dla łatwego wykoszenia zarośla i dzikich roślin. Niewielka waga wynosząca zaledwie 7,8 kg oraz łatwa obsługa z ergonomicznym uchwytem typu bike zapewniają wydajną pracę i szybkie rezultaty koszenia w dzikim terenie, jak również przy ogrodzeniach i ścianach, a zwłaszcza na zboczach.

Serwisowanie i gwarancja

Wybierając maszyny do pielęgnacji ogrodu przede wszystkim warto postawić na sprawdzonych producentów, którzy nie tylko gwarantują wysoką jakość urządzenia, ale także zapewniają serwis i gwarancję.

 

 

- Zakup maszyny od producenta posiadającego sieć lokalnych dilerów to bardziej efektywny i ekonomiczny sposób zakupu maszyny do pielęgnacji ogrodu. Firma AL-KO oferuje punkty dilerskie w całym kraju, w których nie tylko możemy zasięgnąć porady i zakupić maszynę, ale dodatkowo możemy ją w tym samym miejscu serwisować lub oddać na gwarancję. Punkty dilerskie to miejsca, które zapewniają pełną i profesjonalną obsługę posprzedażną, aby maszyna służyła przez lata – mówi Maciej Konieczny, Dyrektor Handlowy AL-KO Kober Sp. z o.o.


***

AL-KO KOBER GROUP - przedsiębiorstwo o zasięgu globalnym, działające w 30 lokalizacjach na całym świecie, posiadające swoje oddziały na wszystkich kontynentach. Firma jest globalnym graczem na rynku techniki ogrodowej, wentylacji oraz motoryzacji. AL-KO to nowoczesna firma z 90-letnią tradycją, z siedzibą w Großkötz koło Günzburga, która zatrudnia ok. 3000 osób. W 2020 roku grupa AL-KO odnotowała przychody w wysokości ok. 500 milionów euro. Historia firmy sięga 1931 roku, wtedy zaczęła działalność jako mały warsztat ślusarski. Dziś stanowi część globalnej grupy technologicznej. Motto marki „Quality for Life” oznacza: wyjątkową jakość wytwarzanych produktów i wysoki poziom świadczonych usług przez firmę AL-KO.

AL-KO KOBER GROUP jest częścią koncernu PRIMEPULSE.
PRIMEPULSE to dynamiczny i globalny holding inwestycyjny z siedzibą w Monachium. Koncentruje się na firmach zorientowanych na technologię w szybko rozwijających się obszarach biznesowych. Grupa generuje skonsolidowane roczne przychody ze sprzedaży w wysokości miliarda euro. Zatrudnia ponad 5000 osób na całym świecie. PRIMEPULSE realizuje długoterminowe inwestycje i jest strategicznym partnerem dla spółek z Grupy.

Więcej informacji na: www.alkogarden.pl, www.facebook.com/ALKOGardenPL, www.instagram.com/al_ko_polska/

 


POWIĄZANE

W dniach 17-18 czerwca 2024 roku w Choťovicach w Czechach odbyło się spotkanie p...

Przemyt migrantów: większa rola Europolu w zwalczaniu przemytu migrantów Przedst...

W dzisiejszych warunkach ważne jest, aby małe i średnie ukraińskie przedsiębiors...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę