aaa_TSW_2023
CTR_2023

Jarosław Kaczyński:"Nasz rząd jest rządem suwerennego państwa"

12 września 2023
Jarosław Kaczyński:"Nasz rząd jest rządem suwerennego państwa"

W poniedziałek 11 września w siedzibie partii Prawa i Sprawiedliwości w Warszawie odbyło się oświadczenie z udziałem Premiera, Prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

- Jest rzeczą oczywistą, iż Polacy zasługują na to, aby przechodzić na emeryturę w wieku 60 i 65 lat. Jest jasne, że każdy kto dobrze życzy Polsce i Polakom chce to utrwalić. Dlatego tak ważne jest to pytanie referendalne, aby odrzucić sytuację ponownego podwyższenia wieku emerytalnego - powiedział Premier, Prezes PiS Jarosław Kaczyński.

- Nasz rząd jest rządem suwerennego państwa. Ani sugestie niemieckie ani żadne inne nie będą wpływały na kwestie i problemy dotyczące naszego państwa. Stanowimy sami o sobie, a Polacy w referendum jasno określą jak odnoszą się do tych pytań i żaden rząd nie będzie mógł tych decyzji w przyszłości podważyć - oznajmił.

- Dotarliśmy do notatki kiedy D. Tusk w 2011 roku podczas rozmowy z kanclerz Merkel omawiał kwestię wieku emerytalnego w Polsce. Niemcy wskazywali, aby wiek emerytalny w naszym kraju został podwyższony. Była to sytuacja uderzająca w polskie pokolenie i zostało to zainicjowane z zewnątrz. My nie zgadzamy się na takie narzucanie nam obcych racji - zaznaczył.

oprac e-mk, ppr.plna podst źródło: Prawo i Sprawiedliwość, (pis.org.pl)


POWIĄZANE

Sytuacja hodowli trzody chlewnej od wielu lat jest trudna, spadek popytu w Europ...

Od nowych technologii po zatrudnienie pracownika. Kongres TSW poruszy palące tem...

Okres jesienno-zimowy to tradycyjnie czas analiz, podsumowań oraz podejmowania d...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę