Jesienne Targi Rolnicze w Olsztynie

8 września 2017
Jesienne Targi Rolnicze w Olsztynie
MRiRW

Sekretarz stanu Zbigniew Babalski uczestniczył w miniony weekend w Jesiennych Targach Rolniczych "Wszystko dla rolnictwa".

Impreza odbyła się już po raz 24. na terenie Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Olsztynie.

Zbigniew Babalski wziął udział w uroczystym otwarciu Targów oraz podsumowaniu i wręczeniu nagród laureatom kilku konkursów, między innymi: Agroliga, Bezpieczne gospodarstwo rolne, Najlepsze gospodarstwo ekologiczne.

Jesienne Targi Rolnicze to przedsięwzięcie promujące rolnictwo i płody produkcji rolnej z regionu Warmii, Mazur i Powiśla. Wydarzenie było doskonałą okazją do skorzystania z porad specjalistów i doradców rolnych, wymiany doświadczeń oraz zapoznania się z nowinkami technologicznymi w dziedzinie rolnictwa. Wystawie towarzyszyły liczne atrakcje, między innymi pokazy, warsztaty i konkursy kulinarne.

Targi te rok rocznie cieszą się dużym zainteresowaniem mieszkańców Olsztyna i okolica oraz zwiedzających z całego regionu. Nie są skierowane jedynie do rolników. Coś dla siebie znajdą zarówno mieszkańcy wsi i obszarów wiejskich, jak również działkowcy oraz właściciele ogrodów, posesji i balkonów.

Podczas targów można było zapoznać się z ofertą przygotowaną przez producentów maszyn i urządzeń rolniczych, ciągników a także z ofertą firm zajmujących się wyposażeniem budynków inwentarskich. W bogatym programie targów znalazły się również się pokazy roślin oraz artykułów szkółkarskich i ogrodniczych oraz zabudowy, wyposażenia i aranżacji ogrodów. Nie zabrakło szerokiej oferty rozsad warzyw i ziół oraz nawozów, nasion i środków ochrony roślin, chętnie kupowanych przez działkowców i właścicieli przydomowych ogródków.

Zgodnie z tradycją Jesienne Targi Rolnicze w Olsztynie były okazją do spotkań z twórcami rękodzieła, sztuki ludowej oraz degustacji smacznej kuchni regionalnej.

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi objął Targi honorowym patronatem.

 

MRiRW


POWIĄZANE

Wiceminister Sławomir Mazurek przewodniczył polskiej delegacji na 24 posiedzeniu...

Chiny uzgodniły warunki otwarcia swojego rynku dla drobiu z Niemiec. Taką inform...

Motylarnia powstanie w przyszłym roku przy Muzeum Fauny i Flory Morskiej i Śródl...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę