aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Jest znana data wyborów samorządowych w Polsce

16 stycznia 2024
Jest znana data wyborów samorządowych w Polsce

Do przyszłego roku, kiedy to odbedą się wybory na prezydenta RP, Polska znajduje się w maratonie różnego rodzaju wyborów. 

Wybory samorządowe odbędą się 7 i 21 kwietnia – poinformował dziś przed posiedzeniem rządu premier Donald Tusk. Rozporządzenie w tej sprawie zostanie przesłane do PKW wraz z kalendarzem wyborczym.

Pierwsza tura ostatnich wyborów samorządowych we Polsce odbyła się 13 sierpnia 2018 r., a druga – 21 października. Zgodnie z przepisami kolejne wybory powinny odbyć się jesienią 2023 r., jednak we wrześniu zeszłego roku Sejm przyjął ustawę o wydłużeniu kadencji samorządów do 30 kwietnia 2024 r.

Zgodnie z Kodeksem wyborczym  wybory muszą się odbyć między 31 marca a 23 kwietnia 2024 r, a przed wczorajszym posiedzeniem rządu, premier Tusk poinformował o dacie wiosennych wyborów..

Decyzja zapadła, wybory samorządowe odbędą się w dniach 7 i 21 kwietnia – poinformował Tusk dodając, że rozporządzenie w tej sprawie zostanie przesłane do PKW wraz z kalendarzem wyborczym. „Mam nadzieję, że kwiecień będzie dobrym miesiącem dla polskiej samorządności”, dodał.

W wyborach samorządowych Polacy wybierają m.in. wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. W 2018 r. podczas pierwszej tury do urn poszło 54,90 proc. Polaków, a podczas drugiej – 48,83 proc.

oprac, e-mk, ppr.pl


POWIĄZANE

Przypominjący medium społecznościowe „X” (dawny Twitter) Sejm „X” (zbieżność naz...

Wałek przekaźnika mocy rurowy, znany również jako wałek odbioru mocy (WOM), to k...

Z niczym wyszli wczoraj ze spotkania z premierem Donaldem Tuskiem rolnicy. To je...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę