aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

"Jesteśmy Mu to winni!"

3 kwietnia 2023
"Jesteśmy Mu to winni!"

Jak w wielu miastach w Polsce, jak i na świecie  również w Tarnowie przeszadł marsz w obronie dziedzictwa Jana Pawła II, Papieża Polaka pod hasłem "Jesteśmy mu to winni". Całe Wydarzenie rozpoczęło się o godz. 13 na placu Sobieskiego, skąd ponad 5 tysięcy uczestników marszu przeszło ulicami Wałową, Bramą Pilzneńską i Wekslarską przez Rynek docierając na finał pod pomnik Jana Pawła II przy tarnowskiej katedrze. W tym miejscu był Karol Wojtyła, Papież Polak, następca św. Piotra w 1987 roku, w czasie trzeciej pielgrzymki do Polski kiedy odwiedzał Tarnów.


w obronie Jana Pawła II

 

Stowarzyszenie Tarnów Pierwsze Niepodległe, które było organizatorem wydarzenia, wydało oświadczenie:

"W dniu dzisiejszym minęło 18 lat od śmierci Jana Pawła II - wychodząc naprzeciw oskarżeniom skierowanym ku postaci świętego, Stowarzyszenie Tarnów Pierwsze Niepodległe zorganizowało marsz w obronie Jego dziedzictwa. Jan Paweł II to człowiek, który przez swoje życie i pontyfikat wskazywał ludziom drogę do Boga, człowiek który przez niemal trzy dekady był dla nas liderem walki o wolną Polskę, o wartości, które pragniemy ocalić. Swoim życiem dał przykład jak realizować uniwersalne wartości miłości do Boga i Ojczyzny.

Marsz przeszedł przez tarnowskie ulice, a zakończył się na Placu Katedralnym, pod figurą Ojca Świętego. Liczbę uczestników marszu w szczytowym momencie szacujemy na około 4 tysiące. W jego organizację włączyło się wiele osób oraz organizacji. Dziękujemy wszystkim za obecność."

 

w obronie Jana Pawła II

 

Jeszcze przed marszem, Filip Finas- wiceprezes Stowarzyszenia Tarnów Pierwsze Niepodległe, które skupia przede wszystkim młodych ludzi, których łączą wartości obywatelskie, patriotyczne i katolickie powiedział:

"Papież Polak pozostawił nam wielkie dziedzictwo, które jest elementem naszej historii. Chcemy je kontynuować, a przypadająca w niedzielę rocznica Jego śmierci jest dobrym pretekstem do tego, aby przypomnieć słowa, które Ojciec Święty kierował do Polaków – o rodzinie, miłowaniu ojczyzny, o ludziach młodych."

W trakcie marszu odtwarzane były archiwalne przemówienia Wielkiego Polaka, a wierni oprócz odmawiania modlitw w obronie dobrego imienia Karola Wojtyły, Papieża Jana Pawła II, następcy Świętego Piotra śpiewali pieśni religijne, a wśród nich, wielokrotnie powtarzali ulubioną przez Ojca Świętego "BARKĘ".

Tarnowianie, w marszu wyrazili swoją determinację do obrony dziedzictwa św. Jana Pawła II”, jego dobrego imienia, głoszonych przez niego wspaniałych nauk w których wskazywał wartości których w żaden sposób podważyć się nie da. 

Tarnowscy Wierni, jak i my wszyscy, którzy wczoraj brali udział w marszach, manifestacjach i procesjach Niedzieli Palmowej, wyrazili sprzeciw w obec ataków na osobę Jana Pawła II, naszego polskiego Ojca Świętego, Największego z Polaków.

Dobrego imienia Karola Wojtyły będziemy bronić ze wszystkich sił!

"Jesteśmy Mu to winni"


w obronie Jana Pawła II

oprac: e-mk; ppr.pl; fot. ppr.pl


POWIĄZANE

Zmiana pozycji rolnictwa strategicznym atutem Europy!   Ponieważ Unia Europejska...

Jak pinformował na Sławomir Homaja z NSZZZ RI Solidarność, do tej pory w dopłaci...

Belgijski organ ds. zdrowia popiera nowe zasady edycji genów, inna jest opinia f...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę