Adama_1-15.08.2020
Bayer_dekalb_lipiec_2020

John Deere nadaje nowy wymiar wydajności i sprawności podczas zbiorów

15 listopada 2019
John Deere nadaje nowy wymiar wydajności i sprawności podczas zbiorów

Mannheim, 14 listopada 2019 r. – Amerykański producent maszyn rolniczych zaprezentował nowy kombajn serii X9 z przyrządem żniwnym z aktywnymi taśmami transportującymi. Nowy model, który zapewni znaczny wzrost wydajności i produktywności, został nagrodzony Srebrnym Medalem na targach Agritechnica w Hanowerze.

 

Wzrost wydajności i sprawności zbiorów za pomocą kombajnu X9 uzyskano dzięki zmianom w budowie maszyny. Inżynierowie poszerzyli konstrukcję, zadbali o lepszy przepływ masy żniwnej, powiększenie aktywnej powierzchni omłotu i separacji oraz większy układ czyszczący. Nowy przyrząd żniwny z aktywnymi taśmami transportującymi maksymalnie zwiększa przepustowość podczas zbioru roślin drobnoziarnistych. Co bardzo ważne, jednocześnie utrzymano szerokość transportową poniżej 3,5 metra, zarówno przy jeździe na kołach, jak i na gąsienicach.

Połączenie tych wszystkich funkcji zapewnia bardzo dużą wydajność, lepszą jakość ziarna i słomy oraz minimalizuje straty, a to najkrótsza droga dużych gospodarstw rolnych do znalezienia sposobu na zwiększenie wydajności i zysków.

– Maszyna świetnie radzi sobie na nachyleniach gruntu i pochyłościach, zapewniając ściernisko o równej wysokości oraz równomierne rozrzucanie resztek pożniwnych, co jest szczególnie istotne przy uprawie uproszczonej. Ponadto pas transportujący ze specjalnie zaprojektowaną powierzchnią, ogranicza straty ziarna, co wpływa pozytywnie na wydajność. Nowy przyrząd żniwny z aktywnymi taśmami transportującymi może także współpracować z  kombajnami serii S – tłumaczy Mateusz Janicki John Deere Polska.

Jednocześnie wprowadzono zmiany w designie, a także ulepszenia w zakresie komfortu, wygody w kabinie i oświetlenia roboczego. Wspólne interfejsy i elementy sterujące zastosowane w innych maszynach John Deere pozwolą operatorowi na bezproblemowe przechodzenie pomiędzy nimi.

Wszystkie modele kombajnów serii S nadal będą dostępne w ofercie. Nowy kombajn X9 z przyrządem żniwnym z aktywnymi taśmami transportującymi został przedstawiony po raz pierwszy podczas targów AGRITECHNICA 2019, a oficjalna premiera rynkowa nastąpi latem 2020 r.

 

Biuro prasowe JOHN DEERE POLSKA


POWIĄZANE

Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych wystąpił 3 sierpnia 2020 r. do Ministra Roln...

Jak donosi serwis ouest-france, po dziesięcioleciach protestów części konsumentó...

Minister Jan Krzysztof Ardanowski spotkał się w środę z przedstawicielami organi...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę