aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

John Deere przejmuje King Agro - wiodącego producenta elementów z włókien węglowych i zaprasza na Demo Tour

7 marca 2018
John Deere przejmuje King Agro - wiodącego producenta elementów z włókien węglowych i zaprasza na Demo Tour

Firma John Deere podpisała porozumienie dotyczące przejęcia firmy King Agro. To prywatne przedsiębiorstwo specjalizuje się w produkcji wyrobów z włókien węglowych. Oprócz centrali w Walencji w Hiszpanii, firma King Agro posiada także filię w Campana w Argentynie. Amerykański producent planuje również w dniach 14.03-05.04 wyruszyć w Polskę z opryskiwaczem samojezdnym John Deere R4050i wyposażonym w belkę z włókien węglowych w ramach cyklu Demo Tour.

 

- Dzięki przejęciu, klienci John Deere mogą czerpać z doświadczenia, kompetencji oraz designu firmy King Agro w segmencie produktów z włókien węglowychmówi John May, Agricultural Solutions & Chief Information Officer w John Deere.

 

W roku 2015 firmy John Deere oraz King Agro podpisały porozumienie w kwestii rozwoju oraz sprzedaży belek karbonowych do sprzętu John Deere, mających zastosowanie w rolnictwie, oferując rolnikom korzyści związane z wszechstronnością, wytrzymałością i trwałością włókna węglowego w opryskiwaczach samojezdnych.

 

- Ogłoszona transakcja przyniesie korzyści w dzieleniu się najlepszymi praktykami w zakresie rozwoju wyrobów, produkcji, technologii, a także pozwoli czerpać korzyści z przewagi, jaką daje innowacja poparta doświadczeniem King Agropodkreśla John May.

 

King Agro jest przedsiębiorstwem rodzinnym zatrudniającym ok. 180 pracowników. W ciągu ostatnich 30 lat firma zdobyła duże doświadczenie w segmencie elementów z włókien węglowych. W rolnictwie firma stawia na innowacyjny design, wpływający na poprawę wydajności oraz redukcję kosztów. Po fuzji nazwa marki „King Agro” oraz istniejąca sieć sprzedaży pozostaną zachowane.

 

Deere & Company (www.JohnDeere.com) jest światowym liderem w dostarczaniu zaawansowanych produktów, zaangażowanym w sukces klientów, których praca związana jest z ziemią - tych, którzy ją kultywują, uprawiają, przekształcają i wzbogacają, aby zaspokoić dynamicznie rosnące zapotrzebowanie na świecie na żywność, paliwo oraz potrzebną infrastrukturę. Od 1837 roku John Deere dostarcza najwyższej jakości innowacyjne produkty oparte na wieloletniej tradycji.

 

John Deere zaprasza na Demo Tour

 

W dniach 14 marca – 5 kwietnia odbędzie się w całej Polsce Demo Tour najnowszego opryskiwacza samojezdnego John Deere R4050i PowrSpray. Opryskiwacz wyposażony jest w innowacyjną belkę z włókna węglowego o szerokości 36m oraz nowy system pomp wirowych: PowrSpray. Warto podkreślić, że włókno węglowe jest sześć razy bardziej wytrzymałe oraz pięć i pół razy lżejsze niż stal. Zastosowana technologia umożliwia szybszy oprysk (maksymalnie od 24 do 30 km/h) z precyzyjniejszym pokryciem.

W nowym opryskiwaczu samojezdnym producent umieścił również jedną bardzo wydajną pompę hydrauliczną zasilającą układ jezdny. Jest ona podłączona do czterech w pełni regulowanych silników kół, zamiast jednostek 2-biegowych. To tylko część innowacji, które zostaną przedstawione podczas pokazów.

 

Więcej informacji można uzyskać kontaktując się z dealerem John Deere, który przedstawi szczegóły planowanych pokazów.Biuro prasowe John Deere Polska


POWIĄZANE

Kampania #PlantHealth4Life powraca! Europa jednoczy swoje wysiłki na rzecz zdrow...

20 maja obchodzimy Światowy Dzień Pszczół. Święto zostało ustanowione przez Orga...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę