Adama_15.03.2020
Azoty_16.03.2020

Kanada: Saputo inwestuje w obszarze środowiskowym

14 lutego 2020
Kanada: Saputo inwestuje w obszarze środowiskowym

Kanadyjska mleczarnia będąca na 10. miejscu naszego rankingu największych mleczarni świata (8,97 mln USD obrotu rocznego za 2018 r.) zobowiązała się do przyspieszonych działań na rzecz zmniejszenia swojego wpływu na środowisko naturalne. Firma wyznaczyć plan działań oszczędnościowych w zakresie energii, wody, zużywanych opakowań, który zamierza osiągnąć do 2025 r. W tym celu zainwestuje równowartość 34,5 mln euro.

W zakresie oddziaływania na klimat firma planuje zredukować natężenie emisji CO2 o 20% oraz zużycia energii o 10%. Również w aspekcie zużycia wody firma planuje dokonać przeglądu. Na początek firma zmniejszy zużycie wody o 10% i zobowiązała się do poprawy stanu i jakości ścieków odprowadzanych do środowiska. Same oszczędności wody w procesie technologicznym mają sięgnąć 25%.

W zakresie zużycia opakowań firma zmniejszy zużycie materiałów o 15%. Wszystkie zużywane materiały opakowaniowe mają być zdatne do ponownego przetworzenia lub powtórnego użycia albo kompostowania. Używane opakowania powinny pochodzić w 15% ze składników pochodzących z recyklingu.

 

Forum Mleczarskie


POWIĄZANE

W związku z zapytaniem KRIR dotyczącym obowiązku posiadania przez rolników będąc...

Na wniosek ministra rolnictwa i rozwoju wsi Jana Krzysztofa Ardanowskiego wprowa...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę