aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Kantar: Które owoce jedliśmy w listopadzie najchętniej?

14 grudnia 2023
Kantar: Które owoce jedliśmy w listopadzie najchętniej?

Najpopularniejszym owocem jesieni jest jabłko. Jest dostępne przez 12 miesięcy - przypomina dr Tomasz Lipa, sadownik, przewodniczący zarządu Towarzystwa Rozwoju Sadów Karłowych, członek Core Teamu. Kantar na dalszych miejscach wymienia śliwki, gruszki, borówki i maliny. W porównaniu do października na tym samym poziomie utrzymało się spożycie borówek, przetworów z czarnej porzeczki i z aronii.

Badania finansowane są ze środków Funduszu Promocji Owoców i Warzyw. Dostarczają informacji na temat liczby konsumentów i częstotliwości konsumpcji poszczególnych gatunków. Dane dotyczące konsumpcji kilkudziesięciu gatunków owoców i warzyw dostępne są na stronie WczorajNaTalerzu.pl

Badania zlecane są przez Krajowy Związek Grup Producentów Owoców i Warzyw w ramach projektu „CORE TEAM - promocja konsumpcji owoców i warzyw i forum współpracy sektora, III etap”. Projekt jest realizowany przez Kantar Public.

Konsumpcja owoców w listopadzie

W listopadzie najpopularniejszym owocem były jabłka, które w tygodniu poprzedzającym badanie spożywało prawie dziewięciu na dziesięciu Polaków (87%). Jabłka jedzone były też najczęściej. 12% Polaków jadło je codziennie, a kolejne 18% 4-5 razy w tygodniu. Częstotliwość jedzenia jabłek w porównaniu do ubiegłego miesiąca wzrosła.
 

Jabłka wzbudzają bardzo duże zainteresowanie. Warto pracować przy nich i warto konsumentom podać jabłka najwyższej jakości. Chciałbym, żeby w naszych sklepach dominowały jabłka piękne. Jabłka dostępne są przez 12 miesięcy. To jest atut, którego nie mają inne gatunki. Jabłek w tym roku nie zabraknie. Zachęcamy do kupowania owoców najwyższej jakości i smakowania różnych odmian

 przypomina dr Tomasz Lipa, sadownik, przewodniczący zarządu Towarzystwa Rozwoju Sadów Karłowych, członek Core Teamu.

Na drugim miejscu wśród owoców znalazły się śliwki, które były jedzone przez 52% badanych. 51% Polaków jadło w listopadzie polskie gruszki.
2023_listopad_badania_1920x1080-04.jpg
Nieco rzadziej jedzone były borówki (30%) oraz maliny (28%). Przetwory z czarnej porzeczki spożywało 22% badanych, truskawki i ich przetwory – 22%, aronię- 19%. 
 
 
 
 
 
 
Po raz pierwszy listopadowym badaniem objęto spożycie przetworów z róży - 19%.
 
KANTAR Listopad 2023.png

Wzrost liczby konsumentów owoców w listopadzie 
W porównaniu do października br. spożycie borówek, czarnej porzeczki oraz aronii utrzymało się na dotychczasowym poziomie.

Wyniki badań konsumpcji 2020-2023
Badania pomagają w definiowaniu grup docelowych i ewaluacji strategii wielu branżowych projektów promujących spożycie. 
Aktualizowane wynik dotyczące kilkudziesięciu gatunków są publicznie dostępne na stronie WczorajNaTalerzu.pl

https://wczorajnatalerzu.pl

https://wczorajnatalerzu.pl

Źródło: Krajowy Związek Grup Producentów Owoców i WarzywBadanie zrealizowano w dniach 8-11 listopada 2023 r., na reprezentatywnej próbie 1012 Polaków w wieku 15 lat i więcej. Wywiady bezpośrednie w domach respondentów (CAPI).

Kantar pyta respondentów o częstotliwość spożywania 21 gatunków w ostatnim tygodniu i o spożywanie warzyw, owoców i ich przetworów podczas poszczególnych posiłków w dniu poprzedzającym badanie.

Badania konsumpcji Kantar 2021 (10).jpg

Opracowanie sfinansowano ze środków Funduszu Promocji Owoców i Warzyw w ramach realizacji przez Krajowy Związek Grup Producentów Owoców i Warzyw projektu „CORE TEAM - promocja konsumpcji owoców i warzyw i forum współpracy sektora, III edycja”.

Projekt jest realizowany pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

oprsc, e-red ppr.pl


POWIĄZANE

Pomimo wielu prób torpedowania, dezinformacji i wrzucania do sieci fake newsów, ...

Na ukraińskich aukcjach sprzedaży przesyłek w transporterach zbożowych CTL wszys...

Unia Europejska zaostrzy kontrolę przestrzegania umów przez przewoźników eksport...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę