aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Kazachstan proponuje Holendrom inwestycje

31 stycznia 2024
Kazachstan proponuje Holendrom inwestycje

Port w Rotterdamie otrzymał propozycję od Ministerstwa Transportu Kazachstanu wzięcia udziału we wspólnych projektach przekształcenia portów Republiki Kazachstanu. Poinformowała o tym służba prasowa Ministerstwa Transportu Republiki Kazachstanu.

Jak podano, szef Ministerstwa Transportu Marat Karabajew odwiedził największy głębokowodny port w Europie, Rotterdam, gdzie spotkał się z wiceprezesem portu Matthiasem van Doornem.

Minister powiedział, że utworzono pulę 36 projektów w dziedzinie transportu kolejowego i morskiego na łączną kwotę około 23 miliardów dolarów.

"Do tej pory trwają prace nad przekształceniem naszych portów. Naszym celem jest przekształcenie kazachstańskich portów w jeden z wiodących hubów na Morzu Kaspijskim, wzmocnienie floty morskiej i stworzenie hubu kontenerowego w porcie w Aktau. Jednym z warunków jest przyciągnięcie ruchu towarowego, a także wdrożenie tych środków na zasadzie ship-or-pay" – powiedział Karabayev.

Podczas tego spotkania, w ramach rozszerzania wzajemnej współpracy, przedstawiciele Portu w Rotterdamie zostali zaproszeni do wzięcia czynnego udziału w tych projektach, a także w budowie nowych obiektów na tych obiektach.

"W tym kierunku widzimy dalszy rozwój Transkaspijskiego Międzynarodowego Szlaku Transportowego, który ma ogromny potencjał, aby stać się jednym z kluczowych korytarzy tranzytowych w przestrzeni euroazjatyckiej" – podkreśliło Ministerstwo Transportu Republiki Kazachstanu.

oprc, e-red ppr.pl


POWIĄZANE

Podczas ostatniego posiedzenia grupy roboczej „Zdrowie Roślin” Copa – Cogeca wsz...

Sekretariat Prezesa Zarządu ZPPM, Pana Marcina Hydzika,  przesyłał do Pierwszego...

W czwartek Parlament Europejski udzielił absolutorium Komisji, wszystkim agencjo...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę