Kierowco, jesienią uważaj przede wszystkim na… ładną pogodę

7 listopada 2016
Kierowco, jesienią uważaj przede wszystkim na… ładną pogodę

Według policyjnych statystyk w październiku, listopadzie i grudniu 2015 r. doszło w Polsce do 8 800 wypadków drogowych, w których zginęło 849 osób, a 10 305 zostało rannych. Jazda jesienią z pewnością wymaga od kierowców dużej koncentracji, ponieważ warunki atmosferyczne bywają bardzo zdradliwe. Wbrew pozorom, kiedy pogoda jest zła, na drogach jest jednak bezpieczniej.

„Badania dowodzą, że dużo więcej wypadków i niebezpiecznych sytuacji ma miejsce przy ładnej pogodzie. Trudnych warunków każdy się boi i zwalnia. Powinniśmy więc pamiętać o tym, że jesień jest nie tylko wtedy, kiedy pada deszcz i musimy uważać na śliskie liście. Nasza czujność w żaden sposób nie może zostać osłabiona np. przez to, że świeci słońce” – mówi w wywiadzie dla agencji informacyjnej infoWire.pl Marcin Grzebieluch ze szkoły bezpiecznej jazdy Carevent.pl.

Najczęstszym błędem popełnianym przez kierowców jesienią jest oczywiście zbyt szybka jazda. Wielu z nas nie potrafi dostosować swojej prędkości do warunków panujących na drodze, przez co stwarza duże zagrożenie zarówno dla siebie, jak i innych uczestników ruchu. Tymczasem już 10 km/h robi wielką różnicę. Druga rzecz, na którą należy zwrócić baczną uwagę, to zachowywanie odpowiednich odległości między pojazdami. Ma to szczególne znaczenie podczas złych warunków atmosferycznych, które jesienią nie są niczym nadzwyczajnym.

infowire.pl


POWIĄZANE

W dniu 10 lutego 2020 r. Ministerstwo Rozwoju odpowiedziało na wniosek z II posi...

W przeciągu ostatnich dwóch lat Laktopol powiększył ilość skupionego mleka o pon...

W 2019 roku Mlekpol wyeksportował 30% swojej produkcji. Ważnym odbiorcą naszych ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę