Adama_1-15.08.2020
Bayer_dekalb_lipiec_2020

Konferencja pt. „Wyzwania środowiskowe w rolnictwie”

13 listopada 2019
Konferencja pt. „Wyzwania środowiskowe w rolnictwie”

W dniu 6.11.2019 r. odbyła się międzynarodowa  konferencja  pt. „Wyzwania środowiskowe w rolnictwie”. Z ramienia Krajowej Rady Izb Rolniczych udział w konferencji wziął Prezes KRIR Wiktor Szmulewicz. Organizatorem wydarzenia było Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Radomiu.

W konferencji wzięło udział 100 osób , w tym rolnicy, doradcy rolniczy, członkowie izb rolniczych, naukowcy, przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej, podmioty prywatne, organizacje pozarządowe.

Uczestnicy wysłuchali wykładów, które dotyczyły realizacji dyrektyw prośrodowiskowych w sferze rolnictwa, wyzwań środowiskowych przyszłej WPR, a także informacji na temat budowy efektywnego modelu optymalizacji nawożenia w perspektywie przyszłej WPR. Swoje wykłady wygłosili także przedstawiciele Ministerstwa Środowiska na temat gospodarki odpadami - BDO. Przedstawiony był Kodeks Doradczy Dobrych Praktyk Rolniczych dotyczący ograniczenia emisji amoniaku oraz informacje na temat kontroli z zakresie ochrony środowiska realizowanych w gospodarstwach rolnych.  Podsumowano także dotychczasową działalność doradczą we wprowadzaniu programu azotanowego.

W konferencji wzięli udział zagraniczni goście, którzy wygłosili prezentacje na temat doświadczeń  w zakresie wdrażania dyrektywy NEC w Irlandii oraz dobrych praktyk rolniczych w zakresie zrównoważonego nawożenia w Niemczech.

Spotkanie zakończyło się panelem dyskusyjnym, w którym udział wzięli przedstawiciele doradztwa rolniczego, Krajowego Ośrodka Bilansowania i Zarządzania Emisjami oraz producentów rolnych.

Link do pobrania prezentacji prelegentów >>>

 

krir.pl


POWIĄZANE

Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych wystąpił 3 sierpnia 2020 r. do Ministra Roln...

Jak donosi serwis ouest-france, po dziesięcioleciach protestów części konsumentó...

Minister Jan Krzysztof Ardanowski spotkał się w środę z przedstawicielami organi...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę