A_john_dere _023
a_bio-expo_ptak_750

Konferencja w Lubaniu z udziałem Marszałka

21 stycznia 2016

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się w Lubaniu, ogłoszono ważną dla całego regionu wiadomość – już w okresie letnim 2016 roku, to właśnie w tej miejscowości będzie mieścić się siedziba Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego. Inwestycja nie byłaby możliwa, gdyby nie wsparcie Mieczysława Struka – Marszałka Województwa Pomorskiego.  Na konferencji był obecny także Dariusz Męczykowski, radny Sejmiku Województwa Pomorskiego.

Aleksander Mach, Dyrektor Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, miał okazję osobiście opowiedzieć o szczegółach zmian, które zachodzą w Lubaniu. W budynku dawnej szkoły trwają prace modernizacyjno-adaptacyjne. Już niebawem powstanie tam nowoczesna siedziba, która służyć będzie rolnikom i mieszkańcom obszarów wiejskich całego województwa.

Podczas konferencji Dyrektor Aleksander Mach przypomniał, jakie inwestycje udało się do tej pory zrealizować. Zaprezentowano również plany na funkcjonowanie jednostki. Obecni mogli z bliska przyjrzeć się postępowi prac. Dyrektor, wraz z kierownikiem budowy, oprowadzili zaproszonych gości oraz przedstawicieli mediów po placu budowy.

Przypomnijmy, w Lubaniu powstało już Pomorskie Centrum Pszczelarskie oraz innowacyjna Mikrobiogazownia Rolnicza. To nie koniec rozwoju PODR – w trakcie realizacji jest tworzenie demonstracyjnego, doświadczalnego sadu i Pomorskiego Centrum Edukacji Energii Odnawialnej. Plany są równie ambitne – w 2017 roku wyremontowany ma zostać budynek przy ulicy Maderskiego 4, a w 2018 roku – powstać infrastruktura wystawiennicza.

PODR Gdańsk


POWIĄZANE

Odpuśćmy już z tym rodzicielstwem na pełen etat. Napisać, że rodzicielstwo to ci...

Stanowisko Suwerennej Polski dotyczące przedłużenia do czerwca 2024 roku zakazu ...

Rolnicy, osoby z niepełnosprawnościami oraz posiadacze Karty Dużej Rodziny muszą...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę