aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Kongo: ponad 25 milionów w kryzysie żywnościowym

3 października 2023
Kongo: ponad 25 milionów w kryzysie żywnościowym

fot. e-mk,ppr.pl

Ponad 25 milionów ludzi nadal boryka się z kryzysem lub nadzwyczajnym brakiem bezpieczeństwa żywnościowego w Demokratycznej Republice Konga (DRK), wynika z najnowszego raportu o międzynarodowym bezpieczeństwie żywnościowym (IPC) opublikowanego w piątek.

Kraj ten nadal jest jednym z największych kryzysów żywnościowych na świecie, stwierdziła Organizacja Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa (FAO) oraz Światowy Program Żywnościowy ONZ.

Pomimo wysokiego poziomu głodu, DRK szczyci się żyznymi ziemiami i obfitymi zasobami wodnymi, które powinny uczynić ją samowystarczalną – jeśli nie eksporterem netto.

Jednak różne przyczyny, takie jak nasilający się konflikt na niespokojnym wschodzie i brak inwestycji w rozwój obszarów wiejskich, uniemożliwiają krajowi produkcję wystarczającej ilości dostaw.

"Jestem zaniepokojony liczbą ludzi, którzy nadal zmagają się z głodem w całym kraju" - powiedział Peter Musoko, dyrektor krajowy Światowego Programu Żywnościowego i przedstawiciel w DRK.

W tak delikatnym kontekście koszt bezczynności jest naprawdę nie do pomyślenia. Wspólnie musimy współpracować z rządem i społecznością humanitarną, aby zwiększyć zasoby na ten zaniedbany kryzys.

oprac, e-mk, ppr.pl na post źródło: FAO


POWIĄZANE

W dniach 17-18 czerwca 2024 roku w Choťovicach w Czechach odbyło się spotkanie p...

Przemyt migrantów: większa rola Europolu w zwalczaniu przemytu migrantów Przedst...

W dzisiejszych warunkach ważne jest, aby małe i średnie ukraińskie przedsiębiors...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę