BIGAZ_V-Forum_2023
CTR_2023

Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2017 – rozstrzygnięty

29 września 2017
Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2017 – rozstrzygnięty
MRiRW

XIX Międzynarodowa Wystawa Rolnicza AGRO SHOW BEDNARY 2017 odbywała się w dniach 22-25 września br.

Wystawę odwiedził sekretarz stanu Jacek Bogucki, który podkreślił, że jest ona doskonałym miejscem prezentacji  najnowocześniejszych maszyn i urządzeń rolniczych.

– Rolnicy mają tu możliwość zapoznania się z kompleksową ofertą  dotyczącą środków produkcji, a także uzyskania informacji o działaniach prowadzonych przez ministerstwo oraz ARiMR i KOWR – powiedział sekretarz stanu.

 Podczas Wystawy  odbyło się uroczyste podsumowanie XV edycji Ogólnokrajowego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2017 r.” Gala podsumowująca Konkurs to możliwość zaprezentowania najlepszych rozwiązań i osiągnięć właścicieli najbezpieczniejszych gospodarstw i przedsiębiorstw rolnych w kraju.

Konkurs „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne” to przedsięwzięcie o charakterze ogólnokrajowym, prowadzone w dwóch kategoriach: gospodarstw indywidualnych i zakładów rolnych.

 Głównym celem konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne” jest zmniejszenie liczby wypadków i chorób zawodowych, poprawa warunków pracy i życia osób pracujących w gospodarstwach i przedsiębiorstwach rolnych, promocja zasad ochrony życia i zdrowia oraz popularyzacja dobrych praktyk rolniczych.           

Piętnasta już edycja konkursu dowodzi, że inicjatywa ta cieszy się dużą popularnością i renomą. Świadczy o tym także ilość zgłaszanych corocznie do oceny gospodarstw. Łącznie w piętnastu dotychczasowych edycjach konkursu wzięło udział ponad 18 tys. osób, prowadzących indywidualne gospodarstwa rolne i około 1,2 tys. przedsiębiorców rolnych.

 W tegorocznej edycji konkursu, nagrody pieniężne MRiRW otrzymali: za drugie miejsce w konkursie Dorota i Kazimierz Dąbrowski z Dębowca w woj. podkarpackim, a za trzecie miejsce w konkursie Akadiusz Parkitn z Konieczek w woj. śląskim.

Nagrodę specjalną Głównego Inspektora Pracy za stosowanie innowacyjnych rozwiązań zwiększających bezpieczeństwo pracy w gospodarstwie rolnym otrzymali Alicja, Waldemar i Arkadiusz Przygodzińscy z Dąbrowy Biskupiej w woj. kujawsko – pomorskim.

Najbezpieczniejszym gospodarstwem rolnym w kraju w 2017 r. zostało gospodarstwo Beaty i Piotra Kondrackich z Górnego w woj. lubelskim. Laureaci otrzymali nagrodę główną - ciągnik rolniczy Ursus C -380 ufundowana przez KRUS.

W kategorii zakładów rolnych, laureatami zostali ex aequo: Ośrodek Hodowli Zarodowej Osięciny Sp. z o.o. oraz   Kutnowska Hodowla Buraka Cukrowego Sp. z o.o.

 

 

MRiRW


POWIĄZANE

W przyszłym roku nadal będą funkcjonować państwowe programy wsparcia dla produce...

1 grudnia Bułgaria zniosła zakaz importu z Ukrainy czterech płodów rolnych (psze...

Zgodnie z przewidywaniami, paliwa na stacjach tanieją, ale dynamika obniżek w os...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę