Biometan
a_bio-expo_ptak_750

Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2017 – rozstrzygnięty

29 września 2017
Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2017 – rozstrzygnięty
MRiRW

XIX Międzynarodowa Wystawa Rolnicza AGRO SHOW BEDNARY 2017 odbywała się w dniach 22-25 września br.

Wystawę odwiedził sekretarz stanu Jacek Bogucki, który podkreślił, że jest ona doskonałym miejscem prezentacji  najnowocześniejszych maszyn i urządzeń rolniczych.

– Rolnicy mają tu możliwość zapoznania się z kompleksową ofertą  dotyczącą środków produkcji, a także uzyskania informacji o działaniach prowadzonych przez ministerstwo oraz ARiMR i KOWR – powiedział sekretarz stanu.

 Podczas Wystawy  odbyło się uroczyste podsumowanie XV edycji Ogólnokrajowego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2017 r.” Gala podsumowująca Konkurs to możliwość zaprezentowania najlepszych rozwiązań i osiągnięć właścicieli najbezpieczniejszych gospodarstw i przedsiębiorstw rolnych w kraju.

Konkurs „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne” to przedsięwzięcie o charakterze ogólnokrajowym, prowadzone w dwóch kategoriach: gospodarstw indywidualnych i zakładów rolnych.

 Głównym celem konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne” jest zmniejszenie liczby wypadków i chorób zawodowych, poprawa warunków pracy i życia osób pracujących w gospodarstwach i przedsiębiorstwach rolnych, promocja zasad ochrony życia i zdrowia oraz popularyzacja dobrych praktyk rolniczych.           

Piętnasta już edycja konkursu dowodzi, że inicjatywa ta cieszy się dużą popularnością i renomą. Świadczy o tym także ilość zgłaszanych corocznie do oceny gospodarstw. Łącznie w piętnastu dotychczasowych edycjach konkursu wzięło udział ponad 18 tys. osób, prowadzących indywidualne gospodarstwa rolne i około 1,2 tys. przedsiębiorców rolnych.

 W tegorocznej edycji konkursu, nagrody pieniężne MRiRW otrzymali: za drugie miejsce w konkursie Dorota i Kazimierz Dąbrowski z Dębowca w woj. podkarpackim, a za trzecie miejsce w konkursie Akadiusz Parkitn z Konieczek w woj. śląskim.

Nagrodę specjalną Głównego Inspektora Pracy za stosowanie innowacyjnych rozwiązań zwiększających bezpieczeństwo pracy w gospodarstwie rolnym otrzymali Alicja, Waldemar i Arkadiusz Przygodzińscy z Dąbrowy Biskupiej w woj. kujawsko – pomorskim.

Najbezpieczniejszym gospodarstwem rolnym w kraju w 2017 r. zostało gospodarstwo Beaty i Piotra Kondrackich z Górnego w woj. lubelskim. Laureaci otrzymali nagrodę główną - ciągnik rolniczy Ursus C -380 ufundowana przez KRUS.

W kategorii zakładów rolnych, laureatami zostali ex aequo: Ośrodek Hodowli Zarodowej Osięciny Sp. z o.o. oraz   Kutnowska Hodowla Buraka Cukrowego Sp. z o.o.

 

 

MRiRW


POWIĄZANE

To już druga rocznica współpracy znanej sieci restauracji Salad Story i Foodsi, ...

Stabilny czynsz dzierżawny nawet przez 30 lat – często wyższy niż możliwości zar...

Przewodnicząca Komisji Europejskiej zadeklarowała, że nie będzie dążyła do zmian...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę