Adama_AgilTrinity_15.08.2020
GUS_230920_750x100_stat

Konstruktywne spotkanie Zarządu PIM w Poznaniu

12 sierpnia 2020
Konstruktywne spotkanie Zarządu PIM w Poznaniu

W dniach 6 i 7 sierpnia 2020 r. w Poznaniu obradował Zarząd Polskiej Izby Mleka. Członkowie Zarządu skorzystali z zaproszenia Piotra Robaka dyrektora firmy KERSIA, zrzeszonej w Polskiej Izbie Mleka. Spotkanie było doskonałą okazją do przybliżenia profilu działalności KERSJI, zwiedzenia fabryki, ale przede wszystkim do wielu bardzo ciekawych rozmów na temat polskiego mleczarstwa, aktualnej sytuacji na rynku mleka oraz wyzwań, przed jakimi stoi dziś europejski rynek mleka.

Przypomnijmy skład zarządu PIM - Edward Bajko (prezes) oraz Dariusz Sapiński i Zbigniew Kalinowski (viceprezesi), Grzegorz Gańko i Peter Knauer (członkowie Zarządu), Agnieszka Maliszewska (sekretarz), Paweł Pasternak (skarbnik). W posiedzeniu uczestniczyli wszyscy.

To było bardzo dobre, konstruktywne spotkanie, wiele dyskusji na temat obecnego kształtu polskiego sektora mleczarskiego, a także wyzwań, jakie stawia przed nami strategia „Od pola do stołu” oraz „Bioróżnorodności” - mówi Agnieszka Maliszewska, dyrektor Biura PIM. - Taka forma dwudniowych spotkań jest szansą na wymianę poglądów, ale także okazją do lepszego poznania firm zrzeszonych w naszej organizacji. Serdecznie dziękuję Panu Piotrowi Robakowi i KERSJI za gościnę i myślę, że takie spotkania w firmach zrzeszonych w PIM będziemy teraz robić częściej.

Polski sektor mleczarski czeka wiele zmian w obliczu wyzwań stawianych nam przez zmieniające się prawo unijne. Dlatego Polska Izba Mleka jest żywo zainteresowana propozycją wspólnych przedsięwzięć zaproponowanych przez ZPPM. Przypomnijmy, że ta współpraca między PIM a ZPPM w doskonały sposób przebiegała w czasie wybuchu pandemii COVID-19 i jest kontynuowana.

Zarząd dyskutował o kierunkach rozwoju PIM, także w zakresie współpracy międzynarodowej. Podkreślano, że obecnie mamy niepowtarzalny moment oddziaływania na kierunki rozwoju polskiego sektora mleczarskiego, przez funkcję wiceprezydenta w COGECA sprawowaną przez Agnieszkę Maliszewską.

Kolejne stacjonarne posiedzenie Zarządu zaplanowano na październik br.

 

Polska Izba Mleka


POWIĄZANE

W najnowszym raporcie Zrównoważone, stabilne i bezpieczne rybołówstwo, organizac...

Bez względu na sytuację pandemiczną MLEKOVITA nie zwalnia tempa. Mleczarski konc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę