informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Korea Południowa chce ograniczać produkcję drobiu

11 stycznia 2019
Korea Południowa chce ograniczać produkcję drobiu

Władze Korei Południowej w obawie przed grypą ptaków zamierzają wprowadzić obostrzenia dla producentów drobiu w rejonach tak zwanego wysokiego ryzyka zakażenia wirusem HPAI. Na obszarach  „podatnych”  miałby obowiązywać zakaz powstawania nowych gospodarstw utrzymujących drób.

Ponadto, przygotowywane regulacje zabronią budowania  nowych ferm w promieniu 500 metrów od istniejących już obiektów. Co ciekawe, producenci, którym udowodni się, że poprzez ich zamierzone działania dojdzie do wybuchu choroby, mogą stracić pozwolenie na prowadzenie działalności.

Paniczna reakcja rządu koreańskiego jest odpowiedzią na straty gospodarcze, jakie  w poprzednich latach poniósł krajowy sektor drobiarski z powodu HPAI. Korea Południowa od listopada 2016  roku walczyła z AI, była najbardziej poszkodowanym państwem na świecie  - zlikwidowano kilkadziesiąt milionów ptaków.

Pochodną tego był niedobór produktów drobiarskich na rynku a ceny jaj konsumpcyjnych  wzrosły do niewyobrażalnych poziomów. Skorzystali z tego wówczas amerykańscy i unijni eksporterzy jaj.

 

Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz


POWIĄZANE

Minister Jan Krzysztof Ardanowski uczestniczył przedwczoraj w posiedzeniu Rady M...

Protekcjonizm drobiarzy z RPA wobec importu brazylijskich kurczaków powoduje cor...

W ofercie firmy De Heus pojawiły się dwa nowe konserwanty do zabezpieczania dawe...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę