Adama_1-15.08.2020
Bayer_dekalb_lipiec_2020

Kosiniak-Kamysz: PSL będzie zabiegać o jak najlepszy budżet unijny

27 kwietnia 2018
Kosiniak-Kamysz: PSL będzie zabiegać o jak najlepszy budżet unijny

Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz powiedział w czwartek, że jego ugrupowanie będzie zabiegać w Parlamencie Europejskim o jak najlepszy dla Polski przyszły unijny budżet. Ale - jak zaznaczył - odpowiedzialność za jego ostateczny kształt spada na rząd.

"Rząd, który miał wielkie plany i ambicje, gdy był w opozycji, a teraz tych pomysłów nie słychać” - mówił Kosiniak-Kamysz na briefingu podczas rozpoczętego w Krakowie Europejskiego Kongresu Samorządów.

Szef ludowców odniósł się do nieoficjalnych informacji podanych przez czwartkową „Rzeczpospolitą”, zgodnie z którymi fundusze z polityki spójności dla Polski na lata 2021-2027 mogą być nawet o kilkadziesiąt miliardów mniejsze niż w latach 2007-2014. „W 2027 r. będziemy wpłacać do budżetu UE więcej, niż dostawać” – donosi gazeta. 2 maja Komisja Europejska przedstawi projekt finansów UE na lata 2021-2027.

Kosiniak-Kamysz zaznaczył, że polskie samorządy rozwinęły się dzięki „gigantycznej ilości środków europejskich, które otrzymujemy dzięki polityce spójności”.

"Rząd, w którym mieliśmy udział, wynegocjował najwyższy w historii budżet sięgający 400 mld zł dla Polski na lata 2014-2020. Wtedy będąca w opozycji partia, która teraz rządzi, bardzo często narzekała, że to za mało na rolnictwo, na samorządy, na politykę spójności” - mówił Kosiniak-Kamysz.

Według szefa PSL, nieoficjalne doniesienia dotyczące wysokości nowego unijnego budżetu oraz zapowiedzi połączenia go z zasadą praworządności oznaczają, że „rozwój polskiej samorządności jest zagrożony”.

„Będziemy zabiegać w Parlamencie Europejskim o to, żeby żadne sankcje nie dotknęły Polaków, bo za grzechy i błędy w polityce zagranicznej rządzących nie mogą płacić nasi rodacy” - zadeklarował prezes PSL.(PAP)

autor: Rafał Grzyb


POWIĄZANE

Miód spadziowy z Beskidu Wyspowego to już 44. polski produkt, który został wpisa...

Obecnie coraz częściej spotykamy się z oznaczeniami „bez GMO” lub „wolne od GMO”...

Temat grypy ptaków  na chwilę odszedł na boczny tor bowiem świat drobiarski skup...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę