Adama_1-15.08.2020
Bayer_dekalb_lipiec_2020

Kosiniak-Kamysz: PSL będzie zabiegać o jak najlepszy budżet unijny

27 kwietnia 2018
Kosiniak-Kamysz: PSL będzie zabiegać o jak najlepszy budżet unijny

Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz powiedział w czwartek, że jego ugrupowanie będzie zabiegać w Parlamencie Europejskim o jak najlepszy dla Polski przyszły unijny budżet. Ale - jak zaznaczył - odpowiedzialność za jego ostateczny kształt spada na rząd.

"Rząd, który miał wielkie plany i ambicje, gdy był w opozycji, a teraz tych pomysłów nie słychać” - mówił Kosiniak-Kamysz na briefingu podczas rozpoczętego w Krakowie Europejskiego Kongresu Samorządów.

Szef ludowców odniósł się do nieoficjalnych informacji podanych przez czwartkową „Rzeczpospolitą”, zgodnie z którymi fundusze z polityki spójności dla Polski na lata 2021-2027 mogą być nawet o kilkadziesiąt miliardów mniejsze niż w latach 2007-2014. „W 2027 r. będziemy wpłacać do budżetu UE więcej, niż dostawać” – donosi gazeta. 2 maja Komisja Europejska przedstawi projekt finansów UE na lata 2021-2027.

Kosiniak-Kamysz zaznaczył, że polskie samorządy rozwinęły się dzięki „gigantycznej ilości środków europejskich, które otrzymujemy dzięki polityce spójności”.

"Rząd, w którym mieliśmy udział, wynegocjował najwyższy w historii budżet sięgający 400 mld zł dla Polski na lata 2014-2020. Wtedy będąca w opozycji partia, która teraz rządzi, bardzo często narzekała, że to za mało na rolnictwo, na samorządy, na politykę spójności” - mówił Kosiniak-Kamysz.

Według szefa PSL, nieoficjalne doniesienia dotyczące wysokości nowego unijnego budżetu oraz zapowiedzi połączenia go z zasadą praworządności oznaczają, że „rozwój polskiej samorządności jest zagrożony”.

„Będziemy zabiegać w Parlamencie Europejskim o to, żeby żadne sankcje nie dotknęły Polaków, bo za grzechy i błędy w polityce zagranicznej rządzących nie mogą płacić nasi rodacy” - zadeklarował prezes PSL.(PAP)

autor: Rafał Grzyb


POWIĄZANE

Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych wystąpił 3 sierpnia 2020 r. do Ministra Roln...

Jak donosi serwis ouest-france, po dziesięcioleciach protestów części konsumentó...

Minister Jan Krzysztof Ardanowski spotkał się w środę z przedstawicielami organi...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę