Kosiniak-Kamysz: Weto to zdrada narodowa

8 grudnia 2020
Kosiniak-Kamysz: Weto to zdrada narodowa

Wzywamy wszystkie siły polityczne do zablokowania weta Morawieckiego. To zdrada interesów polskich przedsiębiorców, rolników i samorządowców. Weto to zdrada narodowa – powiedział na konferencji prasowej w Sejmie prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Premier Mateusz Morawiecki pod naciskiem ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro, zapowiada weto w głosowaniu nad budżetem UE. Powodem jest mechanizm wiążący unijny budżet z przestrzeganiem zasad praworządności.

– Premier Mateusz Morawiecki pod naciskiem radykałów Zbigniewa Ziobry i Solidarnej Polski doprowadzi do odebrania realnego wsparcia polskich przedsiębiorców, rolników, samorządów, wszystkich Polaków – stwierdził na konferencji prasowej w Sejmie prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Zdaniem lidera PSL, to decydujący tydzień, który pokaże czy rząd PiS chce pozostawienia Polski przy bezpiecznej wspólnocie Zachodu, czy kieruje nas na Wschód.

Wewnętrzne tarcia w obozie rządzącym zaczynają być zagrożeniem dla polskiej racji stanu. Zauważył to chyba drugi z koalicjantów PiS – Jarosław Gowin. Wicepremier i minister rozwoju odwiedził Brukselę, gdzie rozmawiał z unijnymi komisarzami. Podczas konferencji prasowej wspomniał, że wyjściem z obecnego impasu negocjacyjnego mogłoby być przyjęcie „deklaracji interpretacyjnych”, których treść mogłaby opracować Komisja Europejska.

Zdaniem ludowców każdy poseł i senator powinien jasno zadeklarować swoje stanowisko w sprawie wieloletniego budżetu UE oraz Fundusz Odbudowy.

– Wyzwany premiera Jarosława Gowina do opuszczenia obozu zdrady narodowej, który chce doprowadzić do bankructwa Polskę i Polaków – oświadczył Władysław Kosiniak-Kamysz.

Eurodeputowany, wiceprezes PSL Krzysztof Hetman przypomniał, że 21 lipca 2020 r. Rada Europejska osiągnęła porozumienie w sprawie wieloletniego budżetu na lata 2021-2027 oraz Fundusz Odbudowy. Integralną tego częścią była decyzja o wzmocnieniu kontroli nad środkami unijnymi. Porozumienie zostało wówczas ogłoszone przez premiera jako sukces negocjacyjny polskiego rządu.

– Przypominam, że premier Morawiecki już raz świętował sukces negocjacji budżetowych. Teraz grozi jego odrzuceniem. Wcześniej go nie kwestionował, dziś chce wetować. Przez takie zachowanie ten rząd nie jest dziś traktowany poważnie w Europie – stwierdził europoseł Krzysztof Hetman. Weto oznacza dziś zdradę interesu Polski. To zdrada interesów polskich przedsiębiorców, rolników i samorządowców – podkreślił Krzysztof Hetman.

 

Biuro prasowe PSL


POWIĄZANE

Już po raz szósty Carlsberg Polska inicjuje ogólnopolski program edukacyjno-społ...

Wylesianie i degradacja lasów postępują w alarmującym tempie, co pogłębia zmianę...

We Francji obniżono ocenę poziomu ryzyka w odniesieniu do zagrożenia wirusem gry...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę