KOWR OT w Szczecinie wsparł lokalnych artystów

26 listopada 2021
KOWR OT w Szczecinie wsparł lokalnych artystów

W dniu 19 listopada br. odbył się „Koncert Jesienny” zorganizowany przez KOWR OT w Szczecinie, fundację „Teatr Teatr” i Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach. Koncert był jednym z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie.

Polskie i zagraniczne szlagiery w chóralnych aranżacjach, pieśni promujące piękno Zachodniopomorskiej Ziemi i regionu, a na koniec bisy i owacje na stojąco licznie przybyłej publiczności. Tak właśnie wyglądał „Koncert Jesienny” w Międzyzdrojach, którego jednym ze współorganizatorów był Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa OT w Szczecinie. Na scenie z bogatym i bardzo urozmaiconym repertuarem zaprezentowały się Zespół z Domysłowa i chór „Świerzno Śpiewa” pod batutą charyzmatycznej Brygidy Boreckiej.

Chórzyści z powiatu kamieńskiego zaprezentowali szeroką paletę utworów sięgając po sentymentalne kompozycje okresu przedwojennego, ludowe i skoczne piosenki Mazowsza oraz współczesne interpretacje znanych polskich artystów. Nie zabrakło również autorskich piosenek w wykonaniu Zespołu z Domysłowa, chwalących piękno i walory Zachodniopomorskiej Ziemi, w szczególności Wolina i okolic.

Licznie zgromadzona publiczność nagrodziła obydwa zespoły długą owacją na stojąco. Wiele ciepłych słów uznania i podziękowań padło na koniec pod adresem Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa OT w Szczecinie, który był jednym ze współorganizatorów koncertu.

– Pragnę złożyć na ręce dyrekcji KOWR OT w Szczecinie ogromne podziękowania za wsparcie naszego artystycznego przedsięwzięcia – powiedziała Brygida Borecka, pomysłodawczyni koncertu i jednocześnie reprezentantka Koła Gospodyń Wiejskich w Domysłowie.

– Jesteśmy wdzięczni, że KOWR wspiera również takie inicjatywy, które poprzez kulturę integrują nasze małe, lokalne społeczności, przyczyniając się jednocześnie do promowania miejscowych tradycji i zwyczajów.

 

KOWR


POWIĄZANE

Komisja Europejska zachęca zainteresowanych do udziału w pracach nad projektem P...

Zbliża się termin zakończenia konsultacji publicznych prowadzonych przez Komisję...

Od 1 stycznia 2022 r. udostępnione zostały specjalne rachunki bankowe, po dwa dl...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę