aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Krajowa Grupa Spożywcza płaci najlepiej

24 października 2022
Krajowa Grupa Spożywcza płaci najlepiej

W zeszłym tygodniu odbyło się posiedzenie zespołu negocjacyjnego Rady Związków Plantatorów Buraka Cukrowego przy Krajowej Grupie Spożywczej S.A. która uzgodniła z Zarządem Spółki podwyższenie ceny za buraki kontraktowane w roku gospodarczym 2022/2023.

Plantatorzy dostarczający buraki do Krajowej Grupy Spożywczej S.A. w 2022 roku otrzymają zapłatę za buraki kontraktowane o zawartości cukru 16% w kwocie netto nie mniejszej niż 50 euro za 1 tonę. Na tę kwotę składa się cena podstawowa 37 euro/t i świadczenie gwarantowane w kwocie 13 euro/t (zaliczka na poczet świadczenia dodatkowego powiązanego z ceną cukru).

Aktualna cena za buraki nadwyżkowe to 120 zł netto za tonę. Strony spotkania uzgodniły że ostateczny poziom ceny buraków nadwyżkowych zostanie ustalony na kolejnym spotkaniu.

W kampanii 2022/2023 obowiązywał będzie mechanizm reklasyfikacji buraków nadwyżkowych, co pozwoli na rozliczenie części dostarczonych nadwyżek w cenie buraków kontraktowanych.

Plantatorzy współpracujący z Krajową Grupą Spożywczą S.A. poza najwyższą stawką za dostarczony surowiec, mogą także liczyć na szereg działań wspierających ze strony Cukrowni takich jak: zaopatrzenie w rolnicze środki produkcji, szkolenia agrotechniczne, promocyjne programy ochronne oraz wsparcie Funduszu Pomocowego w przypadku zaistnienia niekorzystnych zjawisk meteorologicznych, chorób roślin czy ataku szkodników, z czego w ostatnich latach skorzystała znaczna ilość Plantatorów. Spółka oferuje także doradztwo wyspecjalizowanych agrotechników i inspektorów surowcowych.

-"Wszystkim Plantatorom Krajowej Grupy Spożywczej S.A. życzymy obfitych plonów oraz wysokiej polaryzacji buraków cukrowych w bieżącej kampanii cukrowniczej w 2022 roku"- czytamy w komunikacie Zarządu Krajowej Grupie Spożywczej S.A. 

Poniżej prezentujemy ceny buraków kontraktowanych o zawartości cukru 16% w poszczególnych koncernach przy uwzględnieniu stosowanego kursu euro (stan na 17 października 2022) które w poszczególnych koncernach wynoszą :

Krajowa Grupa Spożywcza: 236,95 zł/t
Nordzucker: 194,39 – 199,61 zł/t (w zależności od rodzaju umowy)
Pfeifer & Langen: 223,20 zł/t
Südzucker: 207,44 zł/t (cena średnia)

źródło: Krajowa Grupa Spożywcza S.A.


POWIĄZANE

Zmiana pozycji rolnictwa strategicznym atutem Europy!   Ponieważ Unia Europejska...

Jak pinformował na Sławomir Homaja z NSZZZ RI Solidarność, do tej pory w dopłaci...

Belgijski organ ds. zdrowia popiera nowe zasady edycji genów, inna jest opinia f...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę