Adama_Spyrale_1-31.05.21

Krajowe Dożynki Ekologiczne

18 września 2019
Krajowe Dożynki Ekologiczne
MRiRW

- Festyn "Barwy lata, dary jesieni" i "Krajowe Dożynki Ekologiczne" w Przysieku to wspaniała okazja, aby podziękować za plony naszej, polskiej ziemi. Dyskusja o problemach polskiego rolnictwa ekologicznego pozwoli lepiej zająć się jego rozwojem. Ci, którzy jeszcze kilka lat temu uważali je za hobby zapaleńców dziś widzą potężną gałąź rynku i producentów, których produkty podbijają serca światowych konsumentów - stwierdził minister Jan Krzysztof Ardanowski.

Szef resortu rolnictwa zwrócił uwagę, że zmieniający się świat i rosnące znaczenie zdrowego stylu życia wśród coraz szerszych grup społecznych stwarza duże szanse dla rozwoju rolnictwa ekologicznego.

- Szansą polskiego rolnictwa jest postawienie na jakość, na najlepszą żywność na świecie, a nie na ilość tej żywności – dodał minister.

Minister rolnictwa zachęcał również do sięgania po nowe możliwości zbytu produktów poprzez wykorzystanie sprzedaży internetowej czy poprzez łączenie dostawców ze zorganizowanymi odbiorcami.

- To ostatni moment na zmiany w założeniach Wspólnej Polityki Rolnej na kolejne lata dlatego czekam na wszelkie sygnały i pomysły na rozwój rolnictwa ekologicznego – apelował minister Jan Krzysztof Ardanowski.

 

MRiRW


POWIĄZANE

Od 21 czerwca 2021 r. można ubiegać się o wsparcie finansowe na "Modernizację go...

17 czerwca minął podstawowy termin na składanie wniosków o przyznanie płatności ...

15. czerwca USA i Unia Europejska wyraziły zgodę co do zawieszenia na pięć lat w...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę