dnikukurydzy_210818

Kraków/ Rozpoczęła się kampania „#NieDuś”

16 maja 2018
Kraków/ Rozpoczęła się kampania „#NieDuś”

Anna Dymna, Jerzy Stuhr, Grzegorz Turnau i dr Janusz Skalski w najnowszej kampanii „#NieDuś” pokazują żółtą kartkę mieszkańcom Krakowa, którzy do tej pory nie wymienili swojego pieca na proekologiczny. Akcja rozpoczęła się we wtorek, potrwa do 30 maja.

Kampania przypomina mieszkańcom, że od 1 września 2019 r. palenie węglem i drewnem będzie zakazane, a za łamanie przepisu grozić będą kary finansowe – do 5 tys. zł. Organizatorem kampanii jest Urząd Miasta Krakowa.

„Chcemy z kampanią dotrzeć do tych, którzy jeszcze pieców nie wymienili. Ale chcemy też dotrzeć do ich znajomych, przyjaciół, rodziny. To ważne dla nas wszystkich” – powiedziała dyrektor Wydziału Promocji i Turystyki Miasta Krakowa Elżbieta Kantor. Jak podkreśliła, chodzi o zdrowie krakowian.

Kantor poinformowała, że kampania będzie bardzo intensywna. Jeszcze we wtorek na miejskich słupach znajdą się plakaty. Od środy zaś pojawią się zadymione, szaro-żółte billboardy i citylighty z ostrzeżeniem w postaci żółtej kartki pokazanej tym mieszkańcom Krakowa, którzy ciągle jeszcze nie wymienili swoich pieców na proekologiczne. Kampania jest realizowana także w lokalnej prasie, komunikacji miejskiej oraz w mediach społecznościowych.

Kampanię "#NieDuś" wsparli swoim udziałem m. in. Anna Dymna, Jerzy Stuhr, Grzegorz Turnau i kardiolog dr Janusz Skalski, którzy w spotach wideo wyrażają troskę o stan powietrza w Krakowie i zwracają się bezpośrednio do mieszkańców miasta. Do udziału zostali także zaproszeni krakowscy blogerzy i działacze społeczni.

Rok 2018 to ostatnia szansa na uzyskanie dotacji na wymianę pieca przyznawanych przez Gminę Miejską Kraków dzięki Programowi Ograniczenia Niskiej Emisji dla Miasta Krakowa.

Od 1995 r. w Krakowie wymienionych zostało ponad 37 tys. nieekologicznych pieców. Zgodnie z szacunkami Urzędu Miasta Krakowa, do wymiany zostało jeszcze ok. 9,5 tys. palenisk. Zgodnie z prognozami w tym roku wymienionych zostanie ok. 6 tys. pieców.

 

Beata Kołodziej (PAP)


POWIĄZANE

W dniach 22-23 listopada 2018 r. odbyło się 70. posiedzenie izb rolniczych z pań...

Według Głównego Urzędu Statystycznego cena skupu mleka w październiku 2018 r. wy...

Będziemy mniej konkurencyjni, handel odrzuci wyższe ceny, niskie marże spadną je...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę