Agrolok_280518

Kujawsko-Pomorskie/ Infolinia w urzędzie wojewódzkim dot. pomocy poszkodowanym

21 sierpnia 2017
Kujawsko-Pomorskie/ Infolinia w urzędzie wojewódzkim dot. pomocy poszkodowanym

W Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy została uruchomiona specjalna linia telefoniczna, gdzie wszyscy chętni mogą zaoferować pomoc osobom poszkodowanym przez nawałnice.

Infolinia czynna jest w od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 17, a w soboty i niedziele od godziny 10 do 16. Do dyspozycji są telefony: 52 349 75 68 i 52 349 74 07.

Zgłaszać się mogą osoby prywatne i firmy, które są w stanie przekazać poszkodowanym pomoc rzeczową, jak materiały budowlane potrzebne do odbudowy i naprawy zniszczonych domów czy elementy wyposażenia wnętrz.

Podobna infolinia czynna jest w Urzędzie Miejskim w Bydgoszczy. Oferty pomocy przyjmowane są przez całą dobę pod numerem 52 585 98 88. Pomoc można zgłaszać też na lub adres mailowy (bczk@um.bydgoszcz.pl).

Ministerstwo Finansów w sobotę zapowiedziało, że wkrótce zostanie wydane rozporządzenie o zaniechaniu poboru podatku z tytułu darowizn dla poszkodowanych w nawałnicach.

W regionie kujawsko-pomorskim przed tygodniem nawałnice wyrządziły ogromne szkody. Według informacji wojewody Mikołaja Bogdanowicza zdiagnozowanych jest blisko 4 tys. uszkodzonych budynków, z tego 2,5 tys. budynków mieszkalnych.

 

(PAP)


POWIĄZANE

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski uczestniczył dziś w na...

Realizując wniosek zgłoszony podczas XII Posiedzenia Krajowej Rady Izb Rolniczyc...

Mondelēz International ogłasza rozszerzenie programu Harmony, związanego z pozys...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę