BIGAZ_V-Forum_2023
CTR_2023

Kupuj Świadomie Produkt Polski – start kampanii

17 maja 2023
Kupuj Świadomie Produkt Polski – start kampanii

– Produkt Polski to najbardziej rozpoznawalny znak MRiRW, tak wynika z badań rynku – stwierdził sekretarz stanu Rafał Romanowski podczas konferencji inaugurującej kolejną edycję kampanii Kupuj Świadomie Produkt Polski.

GŁÓWNE

Oznaczenie Produkt Polski

– Produkt Polski to bardzo konkretne przesłanie, to marka – podkreślił wiceminister Romanowski.

Sekretarz stanu Rafał Romanowski zwrócił uwagę, że każdy oznaczony w ten sposób produkt musi zawierać co najmniej 75 proc. surowców wytworzonych w Polsce. Pozostałe 25 proc. dopuszczone jest dla tych surowców, które nie są wytwarzane w Polsce.

Jak przypomniał wiceminister, o sukcesie polskiej żywności może świadczyć to, że sprzedajemy jej za ponad 47 mld euro, przy bardzo korzystnym dodatnim bilansie handlowym, który wynosi ponad 15,5 mld euro.

Kampania Kupuj Świadomie

To już kolejna edycja kampanii, którą od 2019 r. prowadzi MRiRW wspólnie z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa (KOWR). Kampania ma na celu po pierwsze edukację konsumentów, pokazując im, że warto zwracać uwagę na pochodzenie produktów podczas codziennych zakupów i czytać etykiety produktów spożywczych. Po drugie zaś rolnicy i producenci żywności są informowani o możliwościach i warunkach znakowania wyrobów biało-czerwonych znakiem Produkt Polski. W ramach kampanii powstały: spot, banery i plakat.

– Konsumenci coraz bardziej doceniają pochodzenie produktów. Zdecydowanie rośnie ich patriotyzm konsumencki – podkreślił wiceminister Rafał Romanowski.

– Warto pamiętać, że z każdej wydanej na taki produkt złotówki ponad 80 proc. wraca do krajowego obiegu gospodarczego – dodał sekretarz stanu, zachęcając do wybierania produktów oznaczonych znakiem Produkt Polski.

Wiceminister zauważył także, że czas pandemii pokazał wszystkim, jak ważne jest poczucie bezpieczeństwa żywnościowego, a zwłaszcza jego zapewnienie.

Promocja polskiej żywności

– Z końcem lipca zorganizujemy w całej Polsce 240 pikników z Produktem Polskim, a 24-25 czerwca na stadionie narodowym przeprowadzimy I Festiwal polskiej żywności wysokiej jakości – poinformował dyrektor generalny KOWR Waldemar Humięcki.

– Krajowa Grupa Spożywcza przetwarza produkty kupione od polskich rolników – podkreślił prezes Krajowej Grupy Spożywczej Marek Zagórski.

Znak Produkt Polski – informacje i regulacje prawne

Wszystkie niezbędne informacje znajdują się na stronie internetowej https://www.gov.pl/web/rolnictwo/produkt-polski.

źródło i fot.: MRiRW


POWIĄZANE

W przyszłym roku nadal będą funkcjonować państwowe programy wsparcia dla produce...

1 grudnia Bułgaria zniosła zakaz importu z Ukrainy czterech płodów rolnych (psze...

Zgodnie z przewidywaniami, paliwa na stacjach tanieją, ale dynamika obniżek w os...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę