Adama_1-15.08.2020
Bayer_dekalb_lipiec_2020

Ladies Day – wyjątkowy panel dyskusyjny podczas 17 Międzynarodowego Forum Mleczarskiego

26 września 2019
Ladies Day – wyjątkowy panel dyskusyjny podczas 17 Międzynarodowego Forum Mleczarskiego

Obecność kobiet w sektorze mleczarskim nie jest niczym nowym. Od lat zajmują one ważne miejsce w gospodarstwach, spółdzielniach, zakładach przetwórczych czy organizacjach branżowych, wnosząc nową jakość w każde z tych miejsc. Ich głos w dyskusji o przyszłości mleczarstwa jest niezwykle istotny, dlatego powinny mieć jak najwięcej okazji, aby ten głos zabierać.

Aby stworzyć taką możliwość, podczas tegorocznej edycji Międzynarodowego Forum Mleczarskiego, które odbyło się w daniach 4-6 września w Hotelu Narvil w Serocku miał miejsce wyjątkowy panel dyskusyjny, zainicjowany z myślą o kobietach związanych z przemysłem mleczarskim. Hasło Ladies Day „Behind every succesful woman is herself” miało podkreślić znaczenie pracy, jaką wkładają kobiety by osiągnąć sukces, gdyż wyzwania, jakie przed nimi stoją były jedną z kwestii poruszonych podczas spotkania.

Do udziału w panelu zaproszone zostały kobiety, dla których kwestie związane z sektorem mleczarskim są codziennością, jak również przedstawicielki instytucji rządowych z Europy i świata. Podczas Ladies Day głos zabrały m.in. Ambasador Nowej Zelandii w Polsce, na Ukrainie, Łotwie, Litwie, w Estonii i Gruzji, Pani Mary Thurston, Radca Rolny Ambasady Francji Pani Marie-Christine Le Gal, przedstawicielka rządu w Dubaju Pani Hanan Ali Abdulla, Przewodnicząca Komisji Kobiet Cogeca Pani Lotta Folkesson, Wiceprezes Konfederacji Fińskich Spółdzielni PELLERVO pani Tiina Linnainmaa, przedstawicielka Credit Agricole Bank Polska S.A. Pani Agata Jakóbczyk-Zielińska, Wiceprzewodnicząca Young Dairy Committee w ASSOLATTE Pani Valentina Zanetti oraz Pani Agnieszka Maliszewska, Organizator Międzynarodowego Forum Mleczarskiego.

Zgromadzone Panie pochodziły z różnych krajów, organizacji, pełnią różne funkcje w swoich zakładach pracy, jednak na co dzień spotykają się z podobnymi wyzwaniami. Ich dyskusja toczyła się wokół funkcjonowania i roli kobiet w przemyśle mleczarskim, a także tego, jak ich organizacje wspierają je w codziennych wysiłkach. Panelistki przedstawiły zagadnienie również z perspektywy krajów, z których pochodzą. Wśród omawianych kwestii znalazło się też pytanie, jak kompetencje kobiet wpływają na budowanie efektywności i współpracy w przemyśle mleczarskim. Na zakończenie Panie podpisały tablicę pamiątkową, która stanowi potwierdzenie gotowości do współdziałania.

- Tego typu spotkania mają niezwykle ważne znaczenie, by wymieniać poglądy i rozmawiać na temat przyszłości sektora rolno- spożywczego na całym świecie - mówi Agnieszka Maliszewska, organizatorka Forum i inicjatorka spotkania.- Pomimo tego, że reprezentujemy różne kraje mamy wiele wspólnego i łączy nas kobiece spojrzenie na biznes. Ponadto każda z nas ma wiele doświadczeń, pomysłów i jest w nas ogromny potencjał do tworzenia wspaniałych projektów na rzecz rozwoju światowego rolnictwa. Dlatego będziemy tą współpracę kontynuować w znacznie poszerzonej formie.

Jednym z głównych celów spotkania było stworzenie platformy porozumienia, dzięki której kobiety związane z mleczarstwem mogłyby wzajemnie sobie pomagać. Chociaż „za każdą kobietą sukcesu stoi ona sama”, to nawiązywanie nowych relacji i wymiana doświadczeń są bezcennym wsparciem, które bez wątpienia zaowocuje w przyszłości.

 

Biuro Organizacyjne Międzynarodowego Forum Mleczarskiego


POWIĄZANE

Rok 2019 ustanowił nowy historyczny rekord w polskim eksporcie przetworzonych pr...

Dyrektor Oddziału Terenowego KOWR w Łodzi pragnie poinformować, że Marszałek Woj...

„Pracuj bezpiecznie z Cynkometem. Bezpieczne wakacje 2020” – takie jest hasło i ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę