Lato na Wsi - Święto Smaku i Tradycji w Minikowie

14 maja 2019
Lato na Wsi - Święto Smaku i Tradycji w Minikowie
MRiRW

Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie już po raz XX zorganizował targi "Lato na Wsi - Święto Smaku i Tradycji", którym towarzyszyła Regionalna Wystawa Zwierząt Futerkowych, Alpak, Drobiu Ozdobnego i Gołębi Rasowych.

W sobotę 11 maja br. na targach gościł podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki.

Wydarzenie objęte było patronatem honorowym Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi,  Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Wojewody Kujawsko-Pomorskiego.

Ponad trzystu wystawców z 17 województw, między innymi ogrodnicy, twórcy ludowi, liczne reprezentacje powiatów, samorządów lokalnych, kół i stowarzyszeń kobiet wiejskich oraz wytwórców tradycyjnej żywności prezentowało swoje osiągnięcia.

Ważnym elementem wystawy był III Turniej powiatów województwa kujawsko - pomorskiego, podczas którego prezentowane były specjały kulinarne 17 z 19 powiatów oraz atrakcje turystyczne. W targach wzięło udział kilkudziesięciu rolników, którzy uruchomili działanie w ramach rolniczego handlu detalicznego (RHD) lub działalności Marginalnej, Lokalnej i Ograniczonej (MOL).

Podczas rozmów z rolnikami wiceminister Ryszard Zarudzki mówił o problemach i szansach rozwoju przetwórstwa na poziomie gospodarstwa rolnego. Rolnicy i przetwórcy dziękowali za dotychczasowe ułatwienia i rekomendowali dalsze usprawnienia.

Targi „Lato na Wsi” to największa w województwie kujawsko-pomorskim wystawa ogrodnicza, na której można było zobaczyć i kupić rośliny ozdobne, kwiaty rabatowe i balkonowe, drzewka i krzewy owocowe oraz znaleźć nowe inspiracje do swoich ogrodów.

Wśród zwiedzających dużym powodzeniem cieszyła się także Regionalna Wystawa Zwierząt Futerkowych, Alpak, Drobiu Ozdobnego i Gołębi Rasowych.

W ramach promocji mięsa drobiowego odbyła się impreza pn. „Kurczak w domu i szkole nie tylko w rosole”, sfinansowana z Funduszu Promocji Mięsa Drobiowego, w ramach której przygotowano  pokazy kulinarne, liczne konkursy i atrakcje dla najmłodszych.

Tradycyjnie podczas targów odbyła się również się coroczna Krajowa Wystawa Szpiców i Psów Ras Pierwotnych, która ma swoich wiernych fanów.

Po raz pierwszy zawitali lotnicy z Aeroklubu Bydgoskiego, którzy prezentowali szybowiec, oraz symulator lotów.

Wystawę uatrakcyjniały występy zespołów folklorystycznych. W drugim dniu targów poznano laureatów tegorocznych konkursów: „Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki Regionów”, Bezpieczne Gospodarstwo Rolne, wystawy hodowlanej, oraz Krajowej Wystawy Szpiców i Psów Ras Pierwotnych.

 

MRiRW


POWIĄZANE

9 września 2019 r. Zarząd KRIR przekazał opinię dotyczącą projektu rozporządzeni...

W dniach 10-11 września 2019 r. w miejscowości Žatec w Czechach odbyło się 73 po...

W połowie sierpnia tego roku pojawiły się informacje, że już niebawem rozpoczną ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę