Liczne kraje odblokowują import drobiu z Ukrainy

16 kwietnia 2020
Liczne kraje odblokowują import drobiu z Ukrainy

Po wystąpieniu grypy ptaków na Ukrainie w  styczniu 2020 roku wiele państw zakazało importu ukraińskiego mięsa drobiowego.

Jednak w ostatnich kilku tygodniach zakaz importu drobiu obowiązujący dla całej Ukrainy zniosły Irak i Singapur, natomiast  uznały ograniczenia strefowe: Zjednoczone Emiraty Arabskie, Izrael, Mołdawia, Azerbejdżan, Armenia, Hongkong, Kazachstan, Arabia Saudyjska, Kuwejt.

Sądzimy, że ważnym powodem takich decyzji, poza skutecznością negocjacyjną ukraińskiej administracji, są negatywne skutki  ekonomiczne epidemii koronawirusa, które zmusiły władze tych krajów do natychmiastowego zniesienia restrykcji nałożonych na ukraiński sektor drobiu.

Problemy z utrzymaniem ciągłości łańcucha dostaw produktów żywnościowych na rynkach światowych należy uznać za jedną z sytuacji, w której przestają mieć znaczenie zaostrzone procedury i restrykcje stosowane w handlu międzynarodowym.

W niektórych regionach świata podejmowane są decyzje polityczne o złagodzeniu ograniczeń w celu ograniczenia ryzyka niewystarczającej podaży żywności i wzrostu jej cen.

 

Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz


POWIĄZANE

Polskie Towarzystwo Zootechniczne zapraszamy do udziału w LXXXVI Jubileuszowym Z...

Znamy już 31 zwycięskich szkół wspólnej akcji Procter & Gamble, Polskiej Fundacj...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę