Biometan
a_bio-expo_ptak_750śniadanie_750

Liga Mistrzów Plonowania PROCAM Polska.

2 sierpnia 2022
Liga Mistrzów Plonowania PROCAM Polska.

Trwają żniwa, a wraz z nimi rozpoczęły się rozgrywki ogólnopolskiej Liga Mistrzów Plonowania PROCAM, która jest pierwszą w Polsce branżową ligą. Jej zadaniem jest stymulowanie postępu poprzez współzawodnictwo pomiędzy rolnikami na osiąganie jak największych plonów roślin uprawnych z hektara w danym roku.

Rozgrywki odbywają się w najwyżej plonujących uprawach w Polsce z rekordowymi zbiorami w klasie Rekordu Województwa oraz Rekordu Polski w czterech kategoriach: pszenica ozima, rzepak ozimy, kukurydza na kiszonkę, kukurydza na ziarno.

 

liga

 

Liga Mistrzów Plonowania to wspólny projekt doradców agronomicznych PROCAM oraz współpracujących z nimi rolników dążących do rozwoju swoich gospodarstw poprzez wzrost plonów i dochodowości upraw. Celem działań w ramach ligi jest promocja wśród producentów rolnych wymiany wiedzy i doświadczeń na temat skutecznych praktyk i postępu w rolnictwie umożliwiającego produkcję najlepszej jakościowo żywności.

Uczestnicy projektu korzystają z:
- najlepszego praktycznego doradztwa agronomicznego
- pełnej technologii uprawy i ochrony roślin
- szerokiej gamy środków ochrony roślin, nasion i nawozów
- bazy wiedzy Instytutu Praktycznej Agronomii PROCAM
- udziału w wojewódzkim oraz ogólnopolskim konkursie na największe plony roślin uprawnych z hektara.

Wraz z rozpoczęciem żniw uruchomiony został podgląd rozgrywek Ligi Mistrzów Plonowania na żywo na stronie internetowej www.ligamistrzowplonowania.pl . Po każdym dokonanym pod nadzorem Kancelarii Rekordów pomiarze i ustanowieniu nowego rekordu zbiorów zostaje on wprowadzony na interaktywną mapę.
- Zachęcamy do oglądania relacji i poznawania szczegółów, które pozwolą dowiedzieć się jakie odmiany i produkty PROCAM pozwoliły osiągnąć rekordowe plony – poinformował dr inż. Dariusz Wyczling Dyrektor Działu Sprzedaży i Agronomii PROCAM.

Chociaż Liga Mistrzów Plonowania została aktywowana w 2022 roku, to już od lat wyróżniamy gospodarstwa rolne i ich wysokie zbiory. Imponujące wyniki klienci PROCAM odnotowywali już wcześniej, tak na odmianie Findus w 2019 roku czy odmianie Argument w 2020 roku, której plonowanie wyniosło 12,567 t/ha i jest aktualnym Rekordem Polski w plonie pszenicy ozimej. Historycznymi rekordami również podzieliliśmy się na stronie projektu Liga Mistrzów Plonowania – dodał dr inż. Dariusz Wyczling.

Historia pokazała, że szczególnie w latach o ciężkich warunkach pogodowych istnieją rozwiązania, które mogą znacząco pomóc uniknąć strat w plonach lub przeciwstawić się trudnej sytuacji na polu pomagając jednocześnie uzyskać największe możliwe do uzyskania w danym roku plony z hektara. Uczestnicy Ligi z takich właśnie rozwiązań całościowej technologii PROCAM korzystają co potwierdzają ich ponad przeciętne plony.

Jako lider wśród dystrybutorów środków ochrony roślin i nawozów, chcemy dzielić się naszą wiedzą oraz technologią, aby nasi partnerzy mogli osiągać rekordowe plony i zyski w każdym sezonie. Utarło się mówić “Procamowcy to fachowcy” i chcemy, żeby to przekonanie stale rosło – poinformował przedstawiciel organizatora.

 

 


POWIĄZANE

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Robert Telus gościł wczoraj w Cukrowni Dobrzeli...

Christiane Lambert, przewodnicząca Copa, która uczestniczyła w podpisaniu porozu...

Ukraiński minister rolnictwa, Mykoła Solskyi zapowiedział że drobni rolnicy otrz...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)śniadanie_750_2
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę