informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Lubuskie/ 10,5 mln zł dla dwóch gmin na modernizację oczyszczalni ścieków

28 marca 2018
Lubuskie/ 10,5 mln zł dla dwóch gmin na modernizację oczyszczalni ścieków

10,5 mln zł trafi do Ośna Lubskiego i Nowogrodu Bobrzańskiego na dofinansowanie gminnych inwestycji w obszarze gospodarki wodno-ściekowej – modernizację oczyszczalni ścieków - poinformował Urząd Marszałkowski Woj. Lubuskiego.

We wtorek marszałek województwa Elżbieta Polak podpisała umowy ws. dofinansowania tych zadań z Regionalnego Programu Operacyjnego.

„To zwieńczenie naszych dotychczasowych prac związanych z ochroną środowiska. Zadanie obejmuje likwidację jednej z dwóch oczyszczalni. Jedna z nich zostanie przebudowana i zmodernizowana w zakresie zwiększenia jej przepustowości oraz zmiany technologii oczyszczania ścieków” – powiedział burmistrz Ośna Lubuskiego Stanisław Kozłowski.

Dodał, że całkowita wartość projektu to 15,1 mln zł, a unijne dofinansowanie w ramach RPO Lubuskie 2020 wyniesie 7,2 mln zł.

Dofinansowanie otrzymał także będący spółką gminą Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Nowogrodzie Bobrzańskim sp. z o.o.

W tym przypadku także chodzi o modernizację oczyszczalni ścieków. Powstała 20 lat temu. Wartość inwestycji to 6,7 mln zł przy dofinansowaniu z RPO na poziomie 3,5 mln zł.

„Oczyszczalnia daje radę, ale nie przyjmujemy ścieków dowożonych. Oczyszczalnia będzie nadążać nad rozbudową i rozwojem miasta” – wyjaśnił prezes spółki Ryszard Napierała.

 

Marcin Rynkiewicz, Jacek Ensztein (PAP)


POWIĄZANE

Jesteśmy jako kraj potentatem produkcji owoców, ale jemy aż o 40% mniej owoców n...

Głosowanie w Komisji AGRI PE nad sprawozdaniem p. Ulriki Müller dotyczącym rozpo...

W odpowiedzi na pismo z 7 marca 2019 r. Zarządu KRIR realizujące wniosek zgłoszo...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę